| anonim_4396 a întrebat:

De ce se presupune existenta unui singur creator?
Daca sunt doi, sau trei, sau poate 5? De ce sa nu primeasca si religiile politeiste putina atentie happy?

8 răspunsuri:
| OOOLEOOO a răspuns:

Daca ai 2 parinti, o sa fie momente cand o sa-l iubesti pe unul mai mult.

Daca ai 2 Dumnezeu o sa fie momentul cand o sa-ti placa de unul mai mult.

Răspuns utilizator avertizat
| raymusic5432 a răspuns:

De ce nu 2700 de zeii, far numar mai inventam noi cateva mii, unul deja se numeste zeul big bang, zeul evolutiei, zeul aparitiei vietii la tot ce vrem sa ignoram bagam un zeu

| kyttu a răspuns:

Pentru ca nu sunt bune! Exista un sigur Creator si acesta e Dumnezeu.

| Wøodenpints a răspuns (pentru kyttu):

Cine te-a minţit în halul ăsta?

| lovejesus28 a răspuns:

Eu sunt Domnul Dumnezeul tau sa nu ai alti Dumnezei in afara de Mine.

| Kosuchin a răspuns (pentru lovejesus28):

Nu se poate, postul e deja ocupat de zeita Innana

| lovejesus28 a răspuns (pentru Kosuchin):

sad