| Steregoi a întrebat:

Iata motivul si dovada pentru care exista un singur autor si un singur Dumnezeu adevarat sau real si ca religiile politeiste sunt gresite. Legile fizice sunt aceleasi peste tot. Vietuitoarele au aspecte comune ce poarta amprenta unei origini comune sau a unui singur autor si a unui singur proiectant. In randul mamiferelor toate sau cel putin majoritatea au nas, gura, doi ochi si doua urechi. Aceste aspecte comune sau similaritati nu sunt dovada vreunei evolutii cu vreun stramos comun ci dovada unui singur proiectant si a unui singur stil de a proiecta si a face lucrurile. Ce parere aveti?

24 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Ca bati campii. Incerci sa raspandesti "adevarul" prin minciuna si dezinformare. Dar fiecare face cat poate.

| Steregoi explică (pentru Inferno):

Crezi in infern de ti-ai pus numele Inferno?

| RAY a răspuns:

Scrii tampeni, rade si pisica mea de tine

| Steregoi explică (pentru RAY):

Ai un caracter batjocoritor. Crezi ca cu asta ma impresionezi? Din contra acest caracter iti scade valoarea de om. Parca ai fi la carciuma. Limbajul tau denota un nivel de educatie redus.

| RAY a răspuns (pentru Steregoi):

Si tu ce caracter ai ca ma judeci, sunt sincer nu incult, cu oameni ca tine Romania va ajunge mult mai rau ca acum, o tara cu fanatici religiosi care sunt manipulati usor de religie

| Steregoi explică (pentru RAY):

Spun adevarul. Asta e caracterul meu. Si le arat la oameni oglinda cum arata ei sau cum vor ei sa arate. Oglinda oglinjoara.

| Superior a răspuns (pentru RAY):

Fix religia distruge Romania, nu mentalitatea noastra tampita de a sta cu mainile in san cand astia isi bat joc de noi, ca votam pe cine nu trebuie doar pentru ca ne da un amarat de pix pe care scrie PSD.

| Steregoi explică (pentru Superior):

Necredincioșii votează oameni "evoluați". laughing

| RAY a răspuns (pentru Superior):

Care religie?

Răspuns utilizator avertizat
| Superior a răspuns:

Oarecum,da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1 animalism (a cazut) 2 animism (a cazut) 3 politeism( a cazut) 4 monoteism(cade). dovada evolutiei o ai in cutia craniana, la propriu : creierul reptilian, creierul limbic /mamalian si cortexul frontal si tu tot nu crezi in evolutie!

| Steregoi explică (pentru anonim_4396):

Evolutia = efectul potentialului de variatie genetica in cadrul aceluiasi gen intre generatii cu care a inzestrat Dumnezeu formele de viata biologice de pe Pamant. Evolutia e ca Biblia in sensul ca multi interpreteaza gresit realitatea. Aceste interpretari gresite nu constituie motiv sa nu credem ca exista Dumnezeu.

| PreaDistinsul a răspuns:

Un indiciu. Dovada este ceva indubitabil.