| Okkultist a întrebat:

Iisus. Sunt khemetist (Religia antica egipteana). NU, NU neg ca Iisus ar fi existat. Si religia asta nu neaga existenta lui, chiar sunt multi, foarte multi khemetisti care il iubesc pe Iisus, ca mine.
Ce au oamenii cu aceest personaj?
Raul din viata lor este lipsa lui Dumnezeu.
De ce uni se razbuna, devenind atei?
Trebue doar sa stim sa cerem si sa primim, personal am orice mi-as putea dori incepand de la material (bani samd) si terminandu-se la spiritual. Ce au uni cu crestinismul? Credeti-ma ca iubesc crestinismul.
Iisus Hristos a iertat, a fost primul guru adevarat al omenirii, terminanu-se la Paramahansa Yogananda. A facilitat deschiderea chakrei ajna care se blocheaza la neeiertare. Anahata chakra iubirii. El a iertat, a dat un exemplu pentru umanitate. Personal cred ca crestinismul este o religie simplificata si buna pentru timpuriile de astazi. Intrebarea: Ce au oameni cu aceest personaj, se leaga si il ijura doar din cauza bibliei, dc aleg oamenii sa fie anti Iisus? :(
http://www.youtube.com/watch?v=H7c0beF-4zw

Răspuns Câştigător
| PorumbRodica1965 a răspuns:

Da, acesti oameni sunt instrainati de Dumnezeu, nu-l accepta in viata lor, nici pe Dumnezeu, care a facut cel mai mare act de iubire, ne-a creat, si nu ne-a lasat pentru totdeauna in marsaviile lui Satan, astfel prin iubire l-a trimis pe Fiul sau intai nascut din toata creatia, sa plateasca pretul de rascumparare, pentru omenirea cazuta in pacat (Ioan 3:16). Constiinta, credinta, si iubirea ar trebui sa-i indemne pe toti sa raspunda pozitiv, actului de iubire a lui Dumnezeu, si sa se lase invatati de El, si sa-l accepte in viata lor, pentru ai coordona. Desigur, cel care nu vrea acest lucru, este Satan, cel care i s-a impotrivit lui Dumnezeu, si si-a dorit sa fie el mai mare si independent, fata de Dumnezeu Atotputernic, la fel este si omul, isi doreste sa fie independent fata de Dumnezeu, si iata ce rezultat are omenirea instrainata de Dumnezeu. Asa zisii crestini, spun, ca, cred in Dumnezeu si in ISUS, dar, numai cred, insa,, credinta fara fapte, este moarta ", daca nu asculti, si nu cauti sa cunosti care este vointa lui Dumnezeu, si ce pretinde El de la tine, nu - ai nici un rost. Nu?

32 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Oamenii nu sunt toti dispusi sa asculte de normele biblice spus de Isus si li se par invechite, dar acest lucru pentru ca au prejudecati si nu vad cat bine a facut Isus pentru omenire.

| Okkultist explică (pentru danay72):

Intr-adevar happy. Pf.fff daca crestinismul e vechi ce sa mai vb de a mea rolling on the floor Da, asa este happy