| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti da un link in care sa gasesc versurile cantecului,, Astazi s-a spanzurat."? Va rog.

6 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

"Astazi a fost spanzurat pe lemn Cel ce a spanzurat pe ape. Cu cununa de spini a fost incununat Imparatul ingerilor. Cu porfira mincinoasa a fost imbracat Cel ce imbraca cerul cu nori. Lovire peste obraz a luat Cel ce a slobozit in Iordan pe Adam. Cu piroane a fost pironit Mirele Bisericii. Cu sulita a fost impuns Fiul Fecioarei. Inchinamu-ne patimilor Tale, Hristoase. Arata-ne noua si slavita invierea Ta"

Asta e smiorcaiala de care zici?

| MinionDodo a răspuns:

Astazi s-a spanzurat, ieri a sarit pe geam. Se mai intampla

| BogdanMx a răspuns:

Nu stiu ce cantec e asta, dar sigur crestin nu este.

| CinevaAnonimă a răspuns (pentru BogdanMx):

Cind l-am descarcat in telefon era scris ca asa se numeste.Dar stiu ca cintecul incepe cam asa,, Pe piatra credintei veselindu-ma, Tu ai deschis gura mea asupra vrajmasilor mei.Ca s-a veselit duhul meu.".

| BogdanMx a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

Cantecele crestine sunt doar psalmii intonati pe intr-o maniera diferita de cea lumeasca. happy Nu oricine vorbeste despre Iisus este si crestin.

| CinevaAnonimă a răspuns (pentru BogdanMx):

Https://m.crestinortodox.ro/......67052.html
L-am gasit. Poti vedea la Cintarea a treia.