| XxXBlackVampireXxX a întrebat:

Imi puteti da versetul din biblie unde scrie ca muzica rock e pacatoasa?

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Teoria e simpla! Led Zeppelin canta ceva daca asculti normal si, daca dai inapoi, canta altceva... si mereu cu continut dracesc.

Cum bine spune tipul care comenteze (sectar evident dar ne intereseaza doar continutul) este imposibil mintii umane sa formeze cateva cuvinte sa mearga si inainte si inapoi daramite peste 10 cuvinte si inainte si inapoi. Este clar ca acest succes al lor este adus de demonii carora si-au vandut sufletul si ca nu este prea bine sa le fii fan mai ales fanatic.

Sa ne intelegem. Textul dat inapoi si cu ode satanei nu se aude dat inainte ca un huruit sau pur si simplu ca ceva dat inapoi. Este un text cu cuvinte clare si inainte si inapoi, nu ca la slujbele inversate de satanisti din filmele cu scientologi. Aici sade toate smecheria si imposibilitatea umana fara inspiratie interventie demonica. Fiindca unii reusesc asta live, pe scena, ceea ce elimina aranjarea in studio ca posibila explicatie.

Si in demonstratie se foloseste un disc de vinil nu un CD ce poate sa fi fost manarit chiar de cei ce prezinta.

Doar o persoana rau intentionata poate sa tagaduiasca acest film. Dupa Sfintele Sarbatori de Paste voi aduce mai multe astfel de fimulete in care satana este clar vizibil la lucru prin intermediul super-starurilor.

Răspuns utilizator avertizat
| UnNumeCaToateAltele a răspuns (pentru EmaS):

Sunteti paranoici. Foarte paranoici,Led zeppelin, pur si simplu asa a iesit melodia, daca vrei sa stii formatiile de Rock canta despre satanism spre fata, ce rost ar avea sa cante pe la spate? Gandesti? Cam toate care vor sa cante despre satana canta si gata, nu se ascund si se chinuie pentru asa ceva. Baga-ti mintea la cap in ***.

59 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Esti o fire rebela, independenta si o sa te schimbi.

Răspuns utilizator avertizat
| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns:

Christian rock e tot pacatos? hmmmthinking

| Jenny23 a răspuns:

Lumea asta cu capu'n nori crede asta. D unde pana unde muzica rock e pacatoasa? E un stil de muzica pe care si eu il ascult cu mult drag.Parerea mea e ca pur si simplu o nevoie a sufletului sa asculti sau sa faci ce-ti place chiar daca la muzica rock versurile sunt mai dure. Uneori astfel de piese te pot face sa treci peste anumite probleme. Parerea mea.

| eandopuncttk a răspuns:

laughing exista asa ceva in... biblie? laughing

| XxXBlackVampireXxX explică (pentru eandopuncttk):

Toata lumea spune ca muzica rock e pagana/pacatoasa, vreau sa vad de unde stiu asta? laughing

| eandopuncttk a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Daca stai sa bagi in seama ce vorbeste lumea, nu faci decat sa pierzi timpul degeaba laughing

| XxXBlackVampireXxX explică (pentru eandopuncttk):

Da, cred ca Dumnezeu a venit si le-a spus la ureche ca muzica rock e pagana laughing

| eandopuncttk a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Eu cred ca is ca o "haita" laughing sa moara gibilan m-am saturat de. din astia. este o tipa. asta : EmaS bai nene. deci ma dispera maxim cu postarile ei si cu dumnezei si cu. vai vai vai a laughing))

| XxXBlackVampireXxX explică (pentru eandopuncttk):

E cam diperata ema, dar e singura crestina de-peaici cu care poti purta discutii cat de cat civilizate. laughing

| eandopuncttk a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Ce era sa mi-o spurc intr-o zi. vai vai vai laughing da e pacat ca-mi suspenda contul, si aici mai rad happy

| EmaS a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Nici eu nu prea sunt de acord cu opiniile tale, dar sa stii ca te iubesc.

| XxXBlackVampireXxX explică (pentru EmaS):

Imi sunteti simpatica, dar nu va iubesc, nici nu va cunosc.

| EmaS a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Eu te iubesc pentru ca esti creatia lui Dumnezeu.Si El te iubeste.

| XxXBlackVampireXxX explică (pentru EmaS):

Eu credeam ca sunt "creatia" lui tati si lui mami.thinking

| EmaS a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Da,Dumnezeu a dat parintilor tai ADN-ul necesar ca sa te nasti tu asa unica si speciala, exact asa cum esti.

| eandopuncttk a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Neah... barza laughing

| Popcorncubranza a răspuns:

Nu scrie niciunde asa ceva xD

| AndiNyctophilia a răspuns:

Nu toate melodiile rock sunt pacatoase, asculta cat vreihappy

| daηă a răspuns:

Asta da întrebare rolling on the floor

| XxXBlackVampireXxX explică (pentru daηă):

Daca toata lumea spune ca muzica rock e pacatoasa...

| Prunela a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Si pe mine ma fac colegii satanista sau lucrarea lui satan ca ascult nirvana -_-

si dupa ce am citit raspunsurile lui ema cel mai perfect ma descrie acest meme http://www.youtube.com/watch?v=35TbGjt-weA

| XxXBlackVampireXxX explică (pentru Prunela):

Daca pui Dimmu Borgir colegii mei incep sa te exorcizeze O_O

| Prunela a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

A mei la negura bunget deja aduc crucea si miru

| XxXBlackVampireXxX explică (pentru Prunela):

Credeam ca sunt singura cu asa colegi...

| Prunela a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Nooo

Ai mei se cred roceri (asa cred ei ca se scrie) daca asculta avril lavigne si one direction straight face

Si iti place Negura Bunget :O3?

| XxXBlackVampireXxX explică (pentru Prunela):

Bineinteles, dar preferatii mei sunt PowerWolf.
De ei ce zici? thinking

| Prunela a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Imi plac..nu stiu prea multe piese de la ei
Ii prefer pe Negura Bunget..ma relaxeaza

| Prunela a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Si Otep sunt buni XD

| XxXBlackVampireXxX explică (pentru Prunela):

Si cei de la Dimmu, ma distreaza reactia crestinilor la auzul meoldiilor lor devil

| Prunela a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Dalaughing Uimire, dezugust, placere

Au o grimasa. zici ca le'a bagat cineva un deget in fundulet -_- Si btw daca ai sange de satanist se face ca ai pe cineva in familie happyCe fel de satanism practica?

| XxXBlackVampireXxX explică (pentru Prunela):

Satanism traditional, mai omoram o mata, mai scoatem un cap de crestin, mai le taiem matele etc. Sti si tu, e criza, ne multumim cu putin.

| Prunela a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Nice...si de unde scoateti un cap de crestin?

| XxXBlackVampireXxX explică (pentru Prunela):

Prindem unul de pe strada (sau biserica) il ducem intr-o casa si ii taiem capul cu drujba. thinking
Unde crezi ca a disparut urzi? smug

| Prunela a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

smug Ai primit mesajupuppy dog eyes?

| cristi13 a răspuns:

Mama ei de biblie! laughing)))) Daca scrie asa ceva in ea, eu ii iau biblia strabunicii si ii dau foc odata cu ea! happy
Nu inteleg care este problema "crestinilor" cu muzica Rock.

| eandopuncttk a răspuns (pentru cristi13):

Crestini? is pokemoni de astia cum le zice, penticostali, dracu... laughing

| Wolf_Dark_1991 a răspuns:

Muzica rock foloseste un gen de sunet numit "triton"
tritonul era folosit in evul mediu de "vrajitori" ca il utilizau la patul de moarte pentru a invoca demonii si pentru a inpiedica sufletul sa ajunga in rai, de acolo a tot evoluat povestea, tritonul face rockul sau mai bine zis Metalul sa aiba sunetul lui macabru si puternic, bafta!

| TheLittleReaper a răspuns:

Care e problema cu crestinii, nu inteleg.Ce dracu va pasa de dumnzeul lor/nostru, de cereti dovezi si spuneti ca nu se poate discuta cu ei .App.si la mine scrie in certificat ca sunt crestina dar eu vad mai mult cu partea reala a lucrurilor deci la mine dumnezeu nu prea e. Revenind la intrebare, nu cred ca in biblie e ceva legat de rock.Ideea asta cum ca rock-ul e pacatos a fost creata de niste
preoti prosti, fara gandire.Si profa mea de religie a spus ca cine asculta/canta rock are inima de piatra, dar eu am ras cand a spus astalaughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ti-l pot da.dar ti-l pot spune; toate sunt bune dar nu toare zidesc.esti rational nu? si teligent? nu mai e nevoie sa explic.

Răspuns utilizator avertizat
| RazvanHDd a răspuns:

Aoloolaughing pe vremea aceea nu exista muzica rock. bine, acum e considerata satanica da' nu vad ce e gresit in ea. daca nu omori pe nimeni sau ceva de genu poti asculta in liniste ce muzica vrei.

Răspuns utilizator avertizat