| dodicuta a întrebat:

De ce ziceti ca rock-ul e muzica diavolui? Unde scrie? Dumnezeu nu a spus sa nu ascultam muzica rock.Nu scrie in Biblie.
P.S.Eu sunt crestina si nu am nimic cu rock-ul.Ba chiar imi place.

Răspuns Câştigător
| allexya501 a răspuns:

Muzica rock este o muzica tampita ascultata doar de fraierii de nivele joase. nu trebuie sa scrie in biblie ca muzica rock este muzica diavolului dar este dovedit de isusi rockarii care o canta deoarece au toate ceacrele coborate la un nivel josnic. totul se opreste iar influientele rele vin la tine. ai observat ca rockeri si cei care asculta muzica rock sunt rai? mai departe te las pe tine : ''de ce?''

23 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

Muzica e subiectiva deci poate fi judecata estetic in orice mod posibil. Dar muzica trebuie judecata in primul rand etic!

| anonim_4396 a răspuns (pentru shadovv):

Căci iată că cei ce se depărtează de Tine pier! Muzica rock face asta!

| shadovv a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta e o completare la critica si ordinea categoriilor de judecata?

| danut a răspuns:

Nu spun crestini asta ci chiar cei care au scris respectivele cantece. Nenumarate cantece au in ele asemenea invocari, incepand cu anii1960 au tot fost scoase asemenea melodii in special pe vinil-uri pe care daca le roteai in sens invers se auzeu tot felul de incantatii. Chiar si Beatles au avut un asemenea cantec, Zeppelin, Pink Floid, etc, etc.

| dracu14 a răspuns:

Hai ba dao-n....la cat rock am ascultat eu si inca ascult acum trebuia sa fiu rosu cu coarne si coada...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toată lumea zace în cel rău.
Nu iubiţi lumea, nici lucrurile din lume. Dacă iubeşte cineva lumea, dragostea Tatălui nu este în el.

Răspuns utilizator avertizat
| YourFrinedlyNeighborhoodAtheistman a răspuns:

Aşa zice popa. Ascultă de el.

| anonim_4396 a răspuns (pentru YourFrinedlyNeighborhoodAtheistman):

Toată lumea zace în cel rău.

| AnicaiAlin a răspuns:

Muzica Rock nu este muzica diavolului, este muzica noastra a oamenilor, compusa si cantata de noi, dar multi crestini arata cu degetul inspre acest gen de muzica datorita limitarilor lor psihice si datorita faptului ca ceea ce ei nu pot intelege acuza ca ar fi ceva satanic, ei asemanaduse cu cei de acum cateva sute de ani ce ardeau oameni pe rug(vezi vrajitori)pentru diferite compozitii chimice si leacuri.

| ThatWeirdFuck a răspuns:

Du-te si fa altceva, sincer, n-ai inteles nimic, da' nimic.