| Octavian199 a întrebat:

Imi veni fisa.Iosif a inventat aceasta poveste ca sa nu fie omorata Maria cu pietre pentru adulter.Si asa a inventat povestea cu aparitia unui inger care i-a zis ca Maria e insarcinata cu duhul sfant(Dumnezeu) https://www.qhhtromania.ro/2016/07/28/iosif-tatal-lui-ii sus-din-nazaret/

36 răspunsuri:
| danut a răspuns (pentru Octavian199):

"Omul nu simnte durere fara sistemul nervos"
Omul la Judecata va fi ca acum sau mai bine spus ca inainte de a muri. Deci si cu sistem nervos si cu toate celelalte.

| Octavian199 explică (pentru danut):

Amuzant ca intotdeauna rolling on the floor

| ania a răspuns:

Cel care a creat universul din nimic, doar prin cuvant, nu are probleme cu apariția unei ființe umane dintr-un ovul.

ț

| Octavian199 explică (pentru ania):

De ce nu a facut asta cu Adam si Eva daca nu avea nici o problema.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Iosif era un om bun. L-a învățat pe Isus să beie și să facă mobilă.
Dar băiatul era cam leneș. Și-a dat seama că are papagal și a început să predice. Și-a dat seama că are biocâmp și a început să vindece. Apoi i s-a pus pata să meargă în Ierusalim, dar acolo a încurcat-o, că s-a legat de popi. Concluzia, stați departe de capitală și nu vă luați în gură cu popii.

| Octavian199 explică (pentru sadrian46):

Ca Mahomed.A inventat ditamai religia, scuze, ditamai secta iudaica.