| Dorugar a întrebat:

In Biblie la Matei 23 : 13 Isus ii amenita pe preoti cu VAI VOUA!
Ca inchideti imparatia cerurilor înaintea oamenilor; ca voi nu intrati, si nici pe cei ce vor sa intre nu-i lasati.
Intrebare:

Daca Isus va zice sa nu urmati preotii ca va pierdeti Mantuirea, atunci de ce va duceti la biserica? Chiar vreti sa o pierdeti?

Nu stiti ca in Predica depe Munte Chiar Isus va INTERZICE sa mergeti la biserica pentru ca va puteti ruga si de acasa?

Pai cum urmati voi crestinii Calea Adevarul si Viata lui Isus, daca faceti exact ceea ce Isus va interzice sa faceti?

4 răspunsuri:
| costis a răspuns:

Pasajul se refera la acei preoti care au ingropat porunca iubirii si venerarea lui Dumnezeu. Nu rupe din intreg. Citeste tot ce le spune fariseilor, si vezi ca in fiecare Sabat vindeca, si pentru a le arata lor lipsa de iubire fata de cei loviti.

Nu spune sa nu mergi la biserica. Chiar El intra in sinagogi in Sabat si mergea la Templu in sarbatori numindu-l "Casa Domnului"

| AdiTorrent7 a răspuns:

Cartea sfanta, Biblia a sustine preotia crestina prin aproape 100 de versete.
Fiul lui Dumnezeu a intemeiat-o. happy
Atitudinea de care spui este impotriva fariseilor din religia Iudaica. sad

| Dorugar explică (pentru AdiTorrent7):

O carte FURATA de la o alta religie si marsavita cu minciuni Nu poate fi sfanta decat pentru copii minciunii!
Isus nu a intemeiat nicio Biblie!
Atitudinea se refera la un anumit comportament comun tuturor religiilor monoteiste care il au ca Dumnezeu NU pe Yahwe ci BANUL!

| Dorugar explică (pentru costis):

Nicidecum draga costis, Isus se refera la preoti in general si nu la cei care au ingropat "porunca iubirii" care nici nu exista pentru ca a fost desfintata chiar de Isus