| anonim_4396 a întrebat:

In general, un barbat e mai presus decat o femeie? Adica...toti suntem oameni. Dupa mine, singura diferenta e ca unul are penis iar celalalt vagin.Am mai auzit chestii de genul, cum ca o femeie ar fi mai neansemnata, dar in societatea contemporana, in cazul credinciosilor cel putin femeia si barbatul sunt egali intr-o casnicie cat si ca frati.Multi zic ca superstitia asta de tot cacatu care desconsidera mai bine de jumatate din populatia lumii e datorita lui Eva, ceva scris acum mai bine de 2000 de ani care nu demonstreaza nimic. Unii zic ca un barbat e mai capabil sa munceasca si mai puternic ca o femeie.Adica...in clasa mea fetele sunt mai puternice si mult mai destepte.Baietii sunt cei care se tem de mine, nu eu de ei si stau in banca lor, nu noi.Voi ce credeti? Femeia e egala sau mai neansemnata ca un barbat? Si vreau un raspuns argumentat.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
33 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cu ce barbatul e superior unei femei? barbati sunt creaturi proaste care se lovesc de pumni in scimb femeile isi folosesc mintea,femeile sunt net superioare barbatilor chiar einstein avea creier de marimea unei femei, femeile au fost tratate ca niste carpe in toata istoria astfel ele nu puteau sa se dezvolte, ca daca femeile se puteau dezvolta eram mult mai departe, tot ce e rau e facut de barbati crime, violenta, razboaie

| Drimmero a răspuns:

Voi ii faceti pe baieti porci,, dar sunteti egale, ce concluzie tragem de aici? Glumesc...
Nu denigrez femeile si nu le iau din merite, noi fara voi nu traim si invers la fel!

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Sa fim seriosi man barbati sunt mult mai obsedati dupa femei decat femeile dupa barbati, o femeie poate sta singura in scimb un barbat toata ziua e cu gandul la femei dezbracate

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Barbatul e cea mai perversa fiinta, total de acord, ne plac prea mult femeile.

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Aiurea. Pervers nu e sa faci ceea ce esti programat genetic ( sa vrei sex si sa cauti asta ), pervers e sa folosesti acel ceva cum iti arde tie. Adica ceea ce face femeia din barbat.

| BlackRose03 a răspuns (pentru anonim_4396):

Programat genetic? Haha, ce sa zic...Suntem oameni, avem puterea sa luam propriile decizii.Un animal e programat genetic sa se imperecheze, sa manance, sa doarma si sa bea.Omul e mai constient de atat.Sunt persoane care pot trai bine mersi fara sex si porcarii de-astea.Un barbat constient, care nu are probleme mintale isi gaseste placerea in femeia care sta langa el pentru toata viata fara sa fie obligata.Pervers inseamna sa ai ganduri obscene cu orice femeie, sa ti se scoale cand vezi o femeie frumoasa trecand pe langa tine si sa ai obiceiul de a te imperechea cu ele impotriva vointei lor din placeri egoiste si exagerate.Si recunosc ca sunt multe prostituate in lumea asta si ar face orice cu oricine, dar barbatul are puterea de a se controla si a stii ca e gresit ce face.Un barbat face ceva doar daca vrea, nu exista chestia cu "provocatul", daca ai fost toata viata om bun si credincios nu te vei schimba pentru o panarama.Barbatul alege ce vrea sa fie, fara a putea fi transformat intr-un gunoi de o femeie.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Femeia e motiv de razboi,, mereu a fost asa...ce face ea din tine!

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Nu mi-ai zis ca febletea ta s-a intors pe sitebatting eyelashes

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

M-ai innebunit,, tu cumva o placi si dai vina pe mine? Scuipa tot!

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Gooogule nu iti merg astea cu mine, nu incerca sa o intorci laughing. Scuipa tu arostul, arata ce mesaje trimiti.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu chiar esti dement de-a dreptul?

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Shh ca ma dai de gol.

| Mayhem666 a răspuns:

Atat femeile cat si barbatii sunt egali, nu exista chestii pe care barbatii le pot face, iar femeile nu, si la fel si invers (aici vorbesc in cazul locului de munca). Sunt de acord cu tine la faza cu partile genitale, cam asta este singurul lucru care ne diferentiaza, in rest suntem toti egali, exceptand starile financiare, care difera de la familie la familie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca tu te duci la un baiat si ii dai o palma ( ma refer la cei din clasa de la tine ) si el ori e prea papa-lapte ori prea bine crescut sa nu iti dea inapoi 2, nu inseamna ca e mai slab ca tine. Am ras calumea la ultimele 4 5 randuri. Tu compari niste baietei cu barbati in toata firea. E atat de nai(v)a intrebarea asta.

| BlackRose03 a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu ca baietii nu dau in fete si ca de obicei le lasa sa ii loveasca, nu sunt asa proasta.Dar la fiecare sport, chiar si la fotball, la probe fetele de la mine din SCOALA sunt mult mai bune ca baietii.Din clasa intai am avut ore suplimentare de sport, in special la rezistenta si forta, dar doar pentru fete! Cu putin antrenament o fata poate ajunge mai puternica fizic ca un baiat.Si intrebarea mea a avut legatura cu religia si cu anumite obiceiuri exagerate, nu cu forta unei fete impotriva fortei unui baietel.Am mentionat faptul ca o fata/femeie poate fi mai puternica din toate punctele de vedere ca un baiat/barbat daca isi doreste si am dat un exemplu, doar pentru a scoate in evidenta gandirea gresita a anumitor barbati asupra femeii datorata increderii oarbe in religie. Daca tu ai inteles gresit e treaba ta.In clipa de fata eu sunt cea care rade de ceea ce ai zis.Intrebarile mele au fost:"Un barbat e mai presus ca o femeie?" si "Credeti ca o femeie e mai neansemnata sau egala cu un barbat?"Alta intrebare n-am pus ca sa zici tu ca e naiba laughing
Dimpotriva, aceste intrebari isi au rostul. Data viitoare incearca sa gandesti in detaliu, nu doar partial, altfel ajungi sa te faci de ras tragand concluzii gresite.Deci... laughing

| BlackRose03 a răspuns (pentru anonim_4396):

Naivă***

| anonim_4396 explică (pentru BlackRose03):

"Cu putin antrenament o fata poate ajunge mai puternica fizic ca un baiat" Si te mai miri ca nu te iau in serios. Doamne fereste rolling on the floor.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ps. Sa nu zica cineva ca sunt un nesimtit care rade de copii, am sa iti raspund la o intrebare. Cand vine vorba de prostie atunci ii vad pe toti egali. In rest, oamenii nu sunt egali.

| BlackRose03 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce sa zic. laughing laughing
Nu am zis ceva atat de amuzant. Daca un baiat nu are parte de antrenament si vointa acesta nu va ajunge sa fie un barbat adevarat.Si eu am avut parte de ore suplimentare de sport si am fost la diverse competitii.Nu poti zice ca a fost un antrenament dur sau normal.A fost putin, am zis ceva gresit sau catusi de putin comic si nu stiu? Cu putinul meu antrenament am participat la diverse competitii la care am depus putin efort sa ii intrec pe cei din jurul meu, fiind in prezent mai puternica fizic(stai sa explic, am zis fizic pentru ca exista si forta, putere mentala)decat cei din clasa mea.
Nu are rost sa imi pun mintea cu tine.De la religie am ajuns sa vorbesc despre asa ceva.Eu ar trebui sa rad.Adica,ceea ce ai zis tu a fost mai ridicol decat cele spuse de mine.Tu ziceai:"Daca tu te duci la un baiat si ii dai o palma ( ma refer la cei din clasa de la tine ) si el ori e prea papa-lapte ori prea bine crescut sa nu iti dea inapoi 2, nu inseamna ca e mai slab ca tine"
WTF. laughing Nici macar nu intrebasem asa ceva sau catusi de putin asemanator, doar faceam referinta la ceva.Si tu ca prostul(scuze de exprimare)ai dat fix raspunsul asta fara sa stii nimic.Acum,la orice lucru pe care il spun trebuie sa detaliez ca sa inteleaga unu cum stau lucrurile? Intreb ceva de religie si se gaseste cineva sa spuna o prostie csf...
"Aiurea. Pervers nu e sa faci ceea ce esti programat genetic ( sa vrei sex si sa cauti asta )"
Mda, fain modul in care gandesti. laughing
Sunt copil, dar tu te dovedesti a fi mai prejos ca mine din punct de vedere mental dupa primul raspuns dat.Am dat un raspuns de mai bine de 30 de randuri din care gasesti si tu o propozitie banala la care sa comentezi,dar fara greseli de scriere sau ceva fals.WOW,EXTRAORDINAR!(kill me pls).Si da,oamenii nu sunt egali,dar aici faceam referinta la femei,mu la oameni in general, femei care sunt desconsiderate in anumite religii si puse sa muneasca toata viata, sa fie batute, casatorite impotriva vointei lor si chinuite.
Acum poti sa zici ce vrei, nu mai raspund.Razi,ca tot eu am ras mai bine."nesitit" *-*
Fi destept si nu mai da un raspuns pentru care sa ramai prostul de la coada.

| anonim_4396 explică (pentru BlackRose03):

Daca nu te oftica ce am zis nu ai mai fi scris romane copilu.

| BlackRose03 a răspuns (pentru anonim_4396):

Soarta,imi place sa scriu " romane".Si nu esti singurul caruia ii dau raspunsuri asa lungi. laughing

| anonim_4396 explică (pentru BlackRose03):

Nu ma deranjeaza sa citesc romane. Sunt unul dintre putinele persoane care "suporta" un user pe aici care scrie romane la orice raspuns da laughing. Dar aceste romane spune si multe despre o persoana. Ori ca e inteligenta, ori ca e frustrata incercand cat mai mult sa isi arate punctul de vedere.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu ma consider egala cu un barbat.
Nu am cum sa fac asta. happy
E drept, depinde si de femeie, de cum arata, de personalitatea ei, de educatie, de cat e de dorita si de cat ofera in raport cu dorintele celor din jur, dar in general o femeie frumoasa si inteligenta este mortala pentru orice barbat.
Gay sa nu fie. laughing
Presimt ca o sa enervez cu raspunsul asta si barbatii, si femeile de tipul "cratita", dar nu imi pasa. happy

| drutzix a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta e marea problema cu feminismul modern, acesta merge pe narativa ca femeile sunt egale cu barbatii la nivel biologic ceea ce este o aberatie.
De aceea avem olimpiade separate pe sex.
Trebuie doar sa avem aceleasi drepturi.

| August99 a răspuns:

Femeile si barbatii sunt egali. Putem fi egali in tot ce facem... o femeie poate fi la fel de buna ca un barbat la condus iar barbatul la fel de bun ca femeia la gatit. Am dat un exemplu...

| Xelon a răspuns:

Fata mea,nu te supara pe mine,dar nu am vazut atatea aberatii la un loc nici la intrebarile puse la misto,eu chiar nu stiu cum ai tras tu concluzia ca femeile care se antreaneaza pot sa aiba forta unui barbat,o sa iti pun o intrebare si daca tu reusesti sa imi dai un raspuns convingator, tot respectul pentru tine.
Deci daca femeile si barabtii au forta egala de ce in toate sporturile din lumea asta femeile si barbatii nu concureaza in aceeasi categorie?
Raspunsul este simplu: nu ar fi corect si stii de ce?
Pentru ca barabtii sunt inzestrati genetic, cu o forta, viteza si mobilitate mai buna ca a unei femei.
Sigur esti inca mica si este intr-un fel normal ca la varsta ta fetele sa fie mai dezvoltate ca baietii, dar asta nu inseamna ca lucrurile vor ramane asa.
Ps:La fraza asta am ras mult:'Baietii sunt cei care se tem de mine"laughing.
Este peste intelegerea mea asa ceva, adica ce fatalau trebuie sa fii ca sa te temi de o fata? laughing laughing.

| anonim_4396 explică (pentru Xelon):

E bine ca referitor la ultimul rand gandim la fel laughing.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ma refeream la baietii aia care sunt speriati de bombe. ACum am vazut ca ai mai multe raspunsuri...

| Xelon a răspuns (pentru anonim_4396):

Mi-am dat seama laughing, eu nu i-as numi tocmani baieti, eu chiar nu pricep cum poti tu ca si baiat sa te temi de o fetita.

| anonim_4396 explică (pentru Xelon):

Posibil au parinti exagerat de protectori. Se comporta cu ei ca cu fetele. " Nu te urca in copac, nu alerga ca poate cazi, nu merge pe bicicleta fara maini" azi, maine, poimaine si o sa ajunga un speriat de bombe.

| Xelon a răspuns:

Hahahahaha,nu ma asteptam la asta laughing

| BlackRose03 a răspuns (pentru Xelon):

Nu-i stii pe colegii mei.Daa, a fost ridicol, recunosc, dar nu poti spune ca toti barbatii sunt egali din punct de vedere fizic.Mai nou, in ziua de azi, baietii nu mai fac armata, sunt preocupati de metin 2, csgo si etc.Nu ma cunosti in viata reala, dar daca ai face-o poate ti-ai schimba parerea.Adica,nu poti spune ca unul care joaca ziua csgo e mai puternic ca o fata care a facut de mica diverse sporturi si face antrenament zilnic.Este o aberatie.Din ceea ce zici imi pare ca tu crezi oricare barbat e mai capabil fizic ca oricare femeie de planeta asta.E adevarat, majoritatea barbatilor detin o forta mai mare, de aceea nu se incadreaza femeile si barbatii in aceasta categorie.Dar doar pentru ca femeile au un corp cu 20% de procente mai mic ca a unui barbat si muschii sunt considerati ceva atractiv doar in cazul barbatilor.Nu vreau sa demonstrez nimic, dar sunt femei in lumea asta care pot intrece un barbat din punct de vedere fizic.Dar doar cu foarte mult antrenament.Gresesc?

| Xelon a răspuns (pentru BlackRose03):

Scuze,dar eu nu ii consider pe cei care stau toata ziua in fata calculatorului si se joaca jocuri ca fiind barbati, normal ca o fata care face sport de performanta v-a fii mai bine pregatita fizic decat un barbat care nu face altceva deacat sa steie in fata calculatorului si sa sa manance, dar problema nu se pune asa, problema se pune in conditii de dezvoltare egala si in aceste conditii niciodata o fata nu o sa poata sa fie mai bine pregatita fizic decat un baiat, eu fac sport de performanta de la 6 ani si ma intristez când vad ca, copii care vin din urma sunt din ce in ce mai 'lemne' din cauza parintilor care ii rasfata si nu isi dau seama ca ii transforma in 'soareci de bibloteca', oricum nu vreau sa ma laud, dar eu nu am pierdut in viata mea cu o fata, si sper ca nici in viitor sa nu pierd(ar fi o umilinta pentru mine), oricum eu apreciez fetele care fac sport si care isi sacrifica timpul lor pentru asta.