| Dumniezău a întrebat:

"In scopul de a supravietui, religia exploateaza credulitatea copiilor si inrobeste mintea lor". Cum comentati?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
17 răspunsuri:
| OOOLEOOO a răspuns:

Poate fi corect sau poate fi gresit.
Depinde pe cine intrebi si pe alcui raspuns pui pret.

NOname
| NOname a răspuns:

Nu comentez, doar subscriu.

| sublime89 a răspuns:

E foarte adevarat, iar statul are grija sa se intample asta prin orele de religie din scoli. De parca n-ar fi destul ca au parintii grija de asta.

| oprescudorin11 a răspuns:

No comment, pe romaneste : prostii!

| Felys a răspuns:

Eu sunt contra total introducerii religiei in scoli, daca o familie nu doreste sa aiba legaturi cu religia de ce sa fie obligata sa suporte orele de religie, daca este liberul arbitru, pai asa sa fie

| Narfundo a răspuns:

Fiecare tata, mama, are obligatia sa-si indrume copilul catre cele sfinte.Aceasi obligatie revine tot parintilor in cazu alegerii unui duhovnic bun. Unul de la o manastire ceva, care se roaga in permanenta si cunoaste legile sfinte.Pazea! caci multi diavoli joaca roluri Dumnezeiesti pe Pamantul acesta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Definitia cuvantului religie este destul de controversata.Cea din Wikipedia in lb romana a fost scrisa de un ignorant cel mai probabil, un ateu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As dori doar originea afirmatiei, in rest :No comment

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt de acord. Orice comentariu e de prisos.

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Mie imi convine, ca am piata de desfacere pentru uleiul de mir.

| WholeWorldTeam a răspuns:

In scopul supravietuirii masonii prin stiinta lor mincinoasa ca Dumnezeu nu exista exploateaza mintea credulilor de rand care se aseamana cu animalele si care gasesc fel si fel de scuze sa nu creada in Dumnezeu.Asta bineinteles dupa ce sau indoctrinat in ultimul hal cu Discovery.

| Dumniezău explică (pentru WholeWorldTeam):

"mansonii prin stiinta lor mincinoasa" Ma, de ce critici fara sa gandesti?

| WholeWorldTeam a răspuns (pentru Dumniezău):

Sau mai bine zis, de ce si crezi tot ce vezi la Discovery fara sa gandesti.

| xFluing a răspuns:

Eu consider ca e cat se poate de adevarat. Nu spun ca sunt ateu, sunt si eu crestin intr-o anumita masura (deist)

Iata de ce consider ca e adevarat: oamenii in ziua de azi sunt prosti si cred orice li se spune, ceva ce pare ca ar avea dovezi ca s-a intamplat, chiar daca nu s-a intamplat. Cum spun in reclame "studiile arata ca..." dar nu arata niciun studiu.

Pot sa mai spun ca le inrobeste mintea deoarece li se spune de cand sunt mici "toti oamenii trebuie sa urmeze acest tipar", ceea ce e cat se poate de gresit; "homosexualii trebuie sa moara" se incadreaza in aceasta grupa.

Asta e ce cred eu, o societate in care lumea este spalata pe creier de religie SI societate.

| Sophia1100 a răspuns:

NO COMMENT! laughing vai vai