| anonim_4396 a întrebat:

In ultima saptamana a pastelui (luni, marti si miercuri)se pot bate cuie?

11 răspunsuri:
| William a răspuns:

Nu, nu se poate, e pacat.

| Dorugar a răspuns (pentru William):

De unde ai scos asta? De la tine din burta sau ai gasit in Biblie?
Daca din Biblie, te rog da-ne te rog si noua linkul sa nu murim pacatosi.
Sau poate vrei sa fi tu un pacatos si de asta incerci sa ne minti si induci in eroare?

| William a răspuns (pentru Dorugar):

Am zis la misto.

| Wøodenpints a răspuns:

Se pot bate și fuma cuie. Simplul fapt că îți spune un calendar al unei religii dubioase că s-a întâmplat ceva acum vreo 2000 de ani în ziua aia, nu ar trebui să-ți afecteze simplul mers al lucrurilor zilnice.

| MskDesign a răspuns:

Bineinteles ca poti bate cuie.De ce sa nu le poti bate?

| Dorugar a răspuns:

Da se pot bate cuie, dar numai cu ciocanul

| Dorugar a răspuns:

De ce induci lumea in eroare? In Biblie nu scrie nimic despre asta. Ba din contra Dumnezeul din Biblie nici nu pomeneste de existenta Raiului sau Iadului si cu atata mai putin dupa moarte.
Raiul sau Iadul sunt aici pe pamant la dispozitia celor care traiesc si nu pentru mortii care au trecut in nefiinta!

| anonim_4396 explică (pentru Dorugar):

Domnul Iisus a fost rastignit pe cruce batut in cuie si asa am inteles ca este pacat.ho.ce sariti asa.

| Dorugar a răspuns (pentru anonim_4396):

Da intr-adevar, cel care a fost rastignit pe cruce a fost Domnul DULGHER Isus si nu Isus Christos!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, se pot bate cuie.

| veryhonest a răspuns:

Daca le bati o sa te lovesti la degete