| Steregoi a întrebat:

Indiferent daca omul nu vorbeste despre Dumnezeu pietrele indica si arata spre Dumnezeu spre puterea si priceperea Lui infinita si absoluta. Descompunerea carnii omului mort si curatirea osului de carnea moarta urat mirositoare si descompusa indica spre un Dumnezeu sfant. Degeaba striga omul necredincios sus si tare ca "nu exista Dumnezeu" cand natura indica spre Dumnezeu chiar si dupa ce omul necredincios imbatraneste si moare fara sa mai poata zice nimic. Ce conteaza ce spune omul necredincios?

Răspuns Câştigător
| BogdantheDreamer a răspuns:

"Ce conteaza ce spune omul necredincios?"

Conteaza doar pentru el, pentru mantuirea lui. Cei drepti in Hristos nu vor pleca niciodata urechea la sfaturile unui necredincios.
Ateii numeesc aceasta incapatanare a omului credincios "manipulare si spalare a creierului", dar de fapt ea se numeste CREDINTA.

Nu ne spune Hristos intr-una din fericiri?:

"FERICITI VETI FI VOI CAND VA VOR OCARI SI VA VOR PRIGONI SI VOR ZICE
TOT CUVANTUL RAU IMPOTRIVA VOASTRA, MINTIND PENTRU MINE."

Lucrurile acestea trebuiesc sa se intample. Iar faptul ca ei povestesc de Big-Bang, despre teoria chibritului, faptul ca ne jignesc, NIMIC din toate astea nu pot face exista Divina sa inceteze.

| Steregoi explică (pentru BogdantheDreamer):

Ei nu se vad pe ei insisi ca de fapt ei sunt cei manipulati si spalati pe creier. Nu exista mantuire sau salvare pentru cei ce aleg sa nu creada.

1 răspuns: