| SG1995 a întrebat:

Inteleg incapabilitatea stiintei de-a dovedi existenta divinitati, dar de ce nu poate dovedi existenta sufletului?

Răspuns Câştigător
| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

E o zicala care imi place sa o combin cu subiectul: daca tu imi arati unde e sufletul si pui degetul pe el, eu il mananc. happy in psihologie si in medicina nu exista suflet, exista boli mintale, boli fizice. nu se trateaza sufletul. nu exista oameni care au murit doar pentru ca sufletul s-a plictisit de corp si a plecat. asa ceva nu exista. fii sigur ca daca exista suflet, stiinta ar fi vrut sa stie ca existe si sa il studieze. cei care fac afirmatia ca exista suflet, sa faca si dovada.

18 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pentru ca nu exista sunt fantezii umane, o speranta a omului primitiv atat

| DeyCj a răspuns:

O poate dovedii dar nu avem voie să ştim cum.De exemplu, cum se poate vedea un mamifer printr-o cameră de termoviziune, aşa se poate vedea şi sufeltul omuluil, dar folosind o altă cameră, cameră ce detectează spectrul undelor electromagentice, de exemplu, sau o cameră ce distinge culorire undelor radio.

| mentholinks a răspuns:

Cum poti sa dovedesti existenta a ceva ce nu exista? Daca am avea suflet nu am mai avea nevoie de creier.

| CPAElites a răspuns:

Îți recomand sa te uiti la GaVo pe YouTube.

| xerxes1 a răspuns:

Stiinta este la inceput de drum.
Peste 1000 de ani daca nu ne vom autodistruge, vom sti mai multe despre noi si despre univers.

| SG1995 explică (pentru xerxes1):

1000 de ani, urata perspectiva!

| Mclaren12 a răspuns:

Noțiunile despre suflet și de ce este și ce poate face sufletul țin de domeniul ocultului și evreii care sunt infiltrați în știință nu vor ca asemenea cunoștințe să ajungă din nou în mâinile populației. Pe vremea păgânilor existau biblioteci întregi despre așa ceva, dar întreaga cunoștință a fost retrasă din rândul populației și în majoritate distrusă.

| RAY a răspuns (pentru Mclaren12):

Tu nu stii ce e stiinta, cine te opreste sa dovedesti ca exista sufletul? prezinta dovezii si ele vor fi acceptate, nu fi impotriva stiintei slava ei exista toata tehnologia de azi, omul nu stie sa aprecieze ce are, as vrea sa va vad eu cand ati fi murit de la o raceala, respectati stiinta

| Mclaren12 a răspuns (pentru RAY):

Și ce valoare au aceste dovezi dacă în opinia ta nu sunt confirmate de știință? N-am nimic împotriva științei, am ceva împotriva evreilor care s-au infiltrat în ea și au oprit avansarea omului. Nu vezi că doar tehnologia avansează, nu și oamenii, ba chiar ei regresează și tot regresează de când cu creștinismul. Oameni de știință și alte genii au existat de mii de ani, în prezent de exemplu mulți ingineri nu-și pot explica cum acropola a fost construită atât de perfect geometric și atât de rezistentă sau cum piramidele egiptene au o geometrie atât de perfectă sau cum îți explici că naziștii au putut crea nave care puteau zbura cu zeci de mii de km pe oră pe bază de energie magnetică (pe un timp limitat ce-i drept) și în ziua de azi pământul este intoxicat de gazele a milioane de mașini. Asta nu este știință, este mâna evreului.

| RAY a răspuns (pentru Mclaren12):

Tu nu ai inteles stiinta, din pacate putini o inteleg, stiinta insati este o dovada a faptului ca o stiinta prezinta dovezii

| Mclaren12 a răspuns (pentru RAY):

Și răspunsul la ce am zis mai sus unde este?

| RAY a răspuns (pentru Mclaren12):

Daca ceea ce afirmi nu se dovedeste a fi adevarat e considerata o minciuna sau o ipoteza, hai sa acceptam orice fantezie bazata pe nimic

| Mclaren12 a răspuns (pentru RAY):

Păi acropola este o minciună? Energia alternativă este o minciună? Piramidele egiptene vechi de mii de ani care au totuși o geometrie perfectă sunt o minciună? Astea ți se pare că au fost construite sau create din nimic sau cum?
Nu înțelegi un lucru, nu am nimic cu știința, logic că dacă nu ar fi existat știință și minți geniale am fi făcut focul cu bețe din copaci și am bea apă de ploaie, ce vreau să zic este că evreii s-au infiltrat în anumite domenii indispensabile omenirii și au oprit evoluția spre bine a omului. Știința nu este un domeniu de activitate de sine-stătător, știința este un concept care se regăsește în toate domeniile de activitate: medicină, construcție, astronomie, matematică, fizică etc. Tu când auzi de un om de știință, afli că el este specialist într-un anumit domeniu, nu este doar "om de știință". Descoperire științifică înseamnă o revoluționare a domeniului respectiv prin perfectarea unei tehnologii care îmbunătățește activitatea în acel domeniu și o face mai precisă și mai ușoară, evreul asta nu a știut să facă și tehnologia modernă în mare parte distruge planeta și pe omul care stă în ea. chiar dacă îi face viața mai ușoară. Bănuiesc că ești capabil să conștientizezi singur asta fără să mai fiu eu nevoit să-ți dau mură în gură.

| RAY a răspuns (pentru Mclaren12):

Man ai o obsesie compulsiva

| Mclaren12 a răspuns (pentru RAY):

Te credeam mai deștept de atât sincer, vorbești de dovezi dar nu dovedești nimic.

| RAY a răspuns (pentru Mclaren12):

Ma referam la faza ca tot vorbesti de evrei, TPU nu promoveaza rasismul

| Mclaren12 a răspuns (pentru RAY):

Ce am zis eu nu este rasism, că dacă ar fi așa atunci și istoria ar fi rasistă, mă refeream că unii evrei au pus bețe în roate în inovarea tehnologică în anumite domenii. Ți-l pot da ca exemplu pe Morris Fishbein care a distrus mașinăria patentată de Raymond Rife prin care reușea să trateze cancerul și în ziua de azi este aproape imposibil să te vindeci de cancer și trebuie să înduri tratamente și operații de zeci de mii de euro.

| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

In psihologie exista, psihic, personalitate, etc.