| TrentonChase a întrebat:

"Între un laureat al premiului Nobel care nu s-a idiotizat complet si a rămas religios si un tăran analfabet nu există nici o diferentă."

Pe mine unul m-a lasat rece :| ca mai toate "cugetarile" lui Petre Tutea...
http://www.sfaturiortodoxe.ro/_stiinta.htm

Răspuns Câştigător
| Dandanache a răspuns:

Filosofia lui pro-crestina e anihilata de agresivitatea si limbajul ofensator. E un Gigi Becali erudit.

10 răspunsuri:
| Zenicide a răspuns:

E distrus rau omul. Sterge linkul ca ii faci un backlink gratuit laughing)

| EmaS a răspuns:

No bea si tu un ceai fierbinte!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai citi porcarii.

| Mădă0611 a răspuns:

"Ateii s-au născut, dar s-au născut degeaba." e, si marmota ciocolea inveleaua. Fiu de popă, ce sa-i ceri?

| TrentonChase explică (pentru EmaS):

Mai pe seara...

| TrentonChase explică (pentru Dandanache):

Foarte bine concluzionat!

| EmaS a răspuns (pentru TrentonChase):

Sa fie cu lamaie si miere.

| reihiuke a răspuns:

Crestinismul nu e ideologie, că atunci se aseamănă cu marxismul. Religia e expresia unui mister trăit, or ideologia e ceva construit.

Cea mai tare e asta. De aici rezulta ca ceea ce numim religie e o ideologie :X

| TrentonChase explică (pentru EmaS):

Multumesc pentru sfat.

| EmaS a răspuns (pentru TrentonChase):

Cu multa placere.happy