| Antipaticu a întrebat:

Intrebari pentru marotii lui Iehova:
1. Cand o sa vina sfarsitul lumii?
ati zis ca vine in 1914, 1915, 1918, 1920, 1925, 1975
2. De ce ati falsificat Biblia, va era frica ca multe dintre invataturile voastre erau usor combatute cu versete din Biblie?
3. De ce Societatea Turnului de Veghere neagă natura trinitară a lui Dumnezeu şi învaţă că un asemenea crez este inspirat de satana?
4. De ce spuneti ca doar 144.000 iehoviti vor ajunge in rai? Adica de ce doar iehoviti?
5. De ce Societatea Turnului de Veghere învaţă că Biblia poate fi interpretată doar de către Societatea Turnului de Veghere şi că nici un om nu poate afla adevărul aparte de aceasta?
6. De ce negati natura umana a Lui Isus?
7. De ce spuneti ca Duhul Sfant nu e o persoana a Sfintei Treimi?
8. De ce spunet ica nu exista suflet si pedeapsa vesnica?
9. De ce spuneti ca transfuziile de sange sunt pacate? Nicaieri nu scrie in Biblie ca sunt pacate.
10. De ce e pacat ca ne sarbatorim ziua de nastere?
Rog multa seriozitate!

13 răspunsuri:
| Laura a răspuns:

9. Secta în sine nu propune asta. Dacă unii asta interpretează e problema lor.

| negru30 a răspuns:

Nu mai te supara - este o secta - adica o cantitate neglijabila - Nici nu merita bagati in seama Ai credinta ta si lasa-i pe ei cu secta lor

| ciresik80 a răspuns:

Sunt de religie ortodoxa dar iti pot raspunde la toate intrebarile:
1. sfarsitul lumii va veni cand se vor implini toate semnele vremii,el va veni odata cu instaurarea lui Antihrist in ierusalim,va fi incoronat rege ca fiind IIsus dar va fi Antihrist, el va domni trei ani jumate dupa care va avea loc batalia dintre bine si rau, batalia finala sa va da la Armaghedon.
2.Ca sa aiba o Biblie proprie au fasificat-o pe cea Catolica.
3.Ai sa vezi ca la venirea lui Antihrist tocmai datorita acestui crez se vor inchina lui crezand ca este Mantuitorul.
4.Vor ajunge in iad de fapt.
5. Turnul de Veghere insasi numele sugereaza ca ei asteapta de fapt o imparatie lumeasca nu una cereasca si o vor primi dar va fi Imparatia Lui Antihrist.
6. Iisus are doua naturi umana si divina, negand-o pe prima gresesc.
7.Ca sa ne insele, sa ne poata atrage la ei.
8. Daca nu ar spune asa s-ar mai converti cineva la ei?
9.O considera un fel de practica satanica.
10.E pacat si in ortodoxism s-o sarbatorim dar in betii, petrecerii si preacurvi pentru ca nu foloseste cu nimic mantuirii.

Răspuns utilizator avertizat
| ciresik80 a răspuns (pentru Antipaticu):

3.si la nunta se petrece atat timp cat se face totul cu o limita adica nu intr-o parte se tine distractia iar in alta este violata o fata cam asta vroiam sa spun,daca nu exista certuri, violente, injuraturi cred ca este ok.

| alina58 a răspuns:

Poooftiim? Vrei sa spui ca martorii lui iehova nu cred ca Sfantul DUh apartine Sfintei Treimi? Uauuu e prima data cand aud asta. Ce prostie.

Răspuns utilizator avertizat
| alina58 a răspuns (pentru Antipaticu):

E pentru prima data cand aud lucrurile astea. O sa ma interesez de mai multe. Multumesc mult

Răspuns utilizator avertizat
| roxanikfrumusik78 a răspuns:

Nu stiu nici eu! asta, nu iti pot raspunde,dar gandeste-te adica,martorii lui iehova sa vina pe TPU sa iti raspunda tie la intrebari, sigur ar considera ca si cum ai fi un copil bagacios, cu siguranta!
in plus ce sa caute ei pe TPU(toti pentru unu),?

Răspuns utilizator avertizat