| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a întrebat:

Ioan (3, 16)
Căci Dumnezeu aşa a iubit lumea, încât pe Fiul Său Cel Unul-Născut L-a dat ca oricine crede în El să nu piară, ci să aibă viaţă veşnică.

Cel ce crede în El nu este judecat, iar cel ce nu crede a şi fost judecat, fiindcă nu a crezut în numele Celui Unuia-Născut, Fiul lui Dumnezeu.
19. Iar aceasta este judecata, că Lumina a venit în lume şi oamenii au iubit întunericul mai mult decât Lumina. Căci faptele lor erau rele. Că oricine face rele urăşte Lumina şi nu vine la Lumină, pentru ca faptele lui să nu se vădească.

Dumnezeu ne-a dat un har, acela este Iisus Hristos.
Noi trebuie sa-l acceptam si sa credem ca Iisus a murit pentru pacatele noastre happy

Epistola către Evrei a Sfântului Apostol Pavel (10, 29)
Gândiţi-vă: cu cât mai aspră fi-va pedeapsa cuvenită celui ce a călcat în picioare pe Fiul lui Dumnezeu, şi a nesocotit sângele testamentului cu care s-a sfinţit, şi a batjocorit duhul harului.

Faptele Apostolilor 4:12. În nimeni altul nu este mântuire(salvare): căci nu este sub cer nici un alt Nume dat oamenilor, în care trebuie să fim mântuiţi.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Asta e propganda religioasa nu intrebare, in locul tau decat sa fac propaganda aiurea as fi voluntar si as ajuta aproapele meu, credinta fara fapte este moarte

| Mclaren12 a răspuns:

Da ce frumos, suntem toti indoctrinati. Din fericire Cristos si Yehova nu au existat in lumea reala si poti sa respiri usurat ca daca existau ne-ar fi creat direct drept sclavi ai evreilor asa cum promoveaza si biblia si talmudul.

| drutzix a răspuns:

Deci Dumnezeu s-a sacrficat el insusi sie insusi pentru a ne ierta de un pacat pe care el l-a inventat si cu siguranta are puterea sa ne ierte fara sa faca toata tarasenia de mai sus pentru ca e omnipotent?
Suna ca un zeu extrem de plictisit.