| Antisistem11 a întrebat:

Iisus chiar credea că bolile sunt cauzate de pacate? Nu stia El de existența germenilor?

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| CIaudiu a răspuns:

Toti din biblie erau analfabeti stiintifici, unii dintre ei si functionali.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stia de existenta germenilor ca doar ar fi aflat asta de la Tatal.Se stie ca Taticul Lui le-a interzis evreilor sa fie necurati.

Si da, bolile sunt cauzate de pacate, daca nerespectarea poruncilor de igiena din V.T sunt considerate pacate.