| Steregoi a întrebat:

La ce folos atatia bani aruncati si irositi si atatea cercetari stiintifice si atatea descoperiri si inovatii si inventii daca in final tot la boala imbatranire si moarte se ajunge si pe mana aceluiasi Dumnezeu, care a facut tot ce se vede, se ajunge si tot la mila aceluiasi Dumnezeu se ajunge in cele din urma? Ce atata lauda si dispret?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
10 răspunsuri:
| YoungGuy a răspuns:

Omule, mai iesi la soare. Te-ai topic la creier.

| Kogaion a răspuns:

N-am inteles nimic din ce ai spus.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Aoloo cumetreee. Cu Paștele asta ai luat-o tare pe iarbă, este?

| Steregoi explică (pentru Kogaion):

1 Corinteni 1:21:"Căci de vreme ce întru înţelepciunea lui Dumnezeu lumea n-a cunoscut prin înţelepciune pe Dumnezeu, a binevoit Dumnezeu să mântuiască pe cei ce cred prin nebunia propovăduirii." Oamenii de știință nu ajung sa cunoască prin înțelepciunea lor pe Dumnezeu si de aceea Dumnezeu binevoiește să-i salveze pe cei ce cred si nu pe oamenii de știință care se lauda cu știința lor disprețuind pe Dumnezeu. De aceea Dumnezeu a hotarat ca in viitor ii va nimici pe acești oameni de știință necredinciosi. 1 Corintieni 1:19:"Căci scris este: "Pierde-voi înţelepciunea înţelepţilor şi ştiinţa celor învăţaţi voi nimici-o". Aceasta este o profeție ce se va împlini negreșit. Toate teoriile si filozofiile oamenilor de știință împreună cu ei înșiși nu vor mai fi niciodata.

| immaBeast a răspuns:

Se numeste evolutie...

| ziftode a răspuns:

REPIDI LA BISERICA, si arde-i acatiste, impartasanie, spovedanie... and ALL THAT GOOD SHlT, ca sa te ierte... Dumnezeul TAU!

| ROB3RT89 a răspuns:

Nu cred ca aveai aceiasi parere daca traiai acum 100 de ani...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ai mentalitatea asta, de ce nu revii în peșteră?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atunci hai sa nu mai facem nimic si sa asteptam sa murim, viata trebuie traita..de asta o ai.

| zăGhost a răspuns:

Pentru a reduce suferinta celor bolnavi... pentru a creste speranta de viata. Daca te uiti retrospectiv, traim mai mult decat strabunicii nostri care mureau inca de pneumonie.