| Antipaticu a întrebat:

La evrei si ortodocsi e porunca "sa nu preacurvesti"
a preacurvi inseamna sa nu faci sex cu cineva in afara de sotul/sotia
intrebare: sunt permise pedofilia, violul, masturbarea etc?

11 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Nu sunt permise.,, Dar, cât despre fricoşi, necredincioşi, scârboşi, ucigaşi, curvari, vrăjitori, închinătorii la idoli şi toţi mincinoşii, partea lor este în iazul care arde cu foc şi cu pucioasă, adică moartea a doua."

| ahileintaiul a răspuns:

Conform Bibliei violul ar fi permis cica, dar doar daca o ofera tatal ei pentru viol- Judecatorii 19:24-25

Răspuns utilizator avertizat
| ahileintaiul a răspuns (pentru Antipaticu):

24. Iată, eu am o fiică fecioară şi el are o concubină; vi le voi scoate, ca să le cunoaşteţi pe ele şi să faceţi cu ele ce vă place; iar cu omul acesta să nu faceţi această nebunie!"
25. Dar ei n-au voit să-l asculte. Atunci omul a luat pe concubina sa şi a scos-o în uliţă. Iar ei au cunoscut-o pe ea şi şi-au bătut joc de ea toată noaptea până dimineaţa, şi la ivirea zorilor au părăsit-o.

Răspuns utilizator avertizat
| ahileintaiul a răspuns (pentru Antipaticu):

Ba da, uite alte situatii misto din biblie:

http://www.evilbible.com

| eXtreme21 a răspuns:

Nu, le contine pe toate, tot ce tine de depasirea limitelor, adica poti sa o faci, dar nu intr-o maniera repetata si fara sentimente.
Sper ca am putut sa te ajut.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.poti sa le practici liber consimtit.dar cu adulti.nu cu minori.chiar si zoofilia.ai grija cu capra de taiat lemne.ala e viol forestier.nu poate sa-si dea consimtamantul

Răspuns utilizator avertizat
| sisimiki a răspuns:

Ce idei ai si tu, nu fi nesimtit
ce treaba ai tu?