| Inferno a întrebat:

La multi ani!
Ce ne mai pregateste Dumnezeu anul asta?

19 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La multi ani, Inferno. Nu stiu ce ne pregateste Dumnezeu anul acesta. Insa, noi oamenii, sigur ii vom pregati ceva foarte ''special''.

| Mădă0611 a răspuns:

big grin
Dumnezeu
3 hours ago
"Ştiu că am zis-o şi anul trecut, stiu că am zis-o şi anul ăsta, dar de data asta sunt serios. 2013 va fi anul în care vă voi omorî pe toţi! Trăiţi-l de parcă ar fi ultimul!"
Se pare ca n-o sa mai fie multi ani, deci, daca e de urat, sa ai zile fericite, cate o mai fi. happy

| Pricked a răspuns:

La multi ani, Inferno!

Habar n-am ce pregateste Dumnezeu si nici nu vreau sa aflu.

| EmaS a răspuns:

Multumesc, la fel iti iti doresc si eu un an mai bun. Indiferent de ce va veni, eu una stiu ca vreau sa raman sub protectia Sa.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

La multi ani,Inferno!
Cine stie,probabil reinforcements.Un nou val de crestini cu care sa dezbatem subiecte mai mult sau mai putin rationale.
Sau poate ca Dumnezeu se va arata,in sfarsit? Ramane de vazut,pana atunci, urmariti conversatiile de la categoria Religie si Stiinta si Filosofie, iar cand vor disparea, inseamna ca in sfarsit, Dumnezeu si-a facut aparitia.

| corbeaioanagabriela a răspuns:

Dumnezeu e cu noi mereu, ne indreapta spre bine mereu trebuie sa ne bucuram de viata de care ne-a dato. Daia stam pe pamant.Nerugam la el si o vom avea.Doar este binefacatorul cerului si al pamantului.

| WR104 a răspuns:

Sfarsitul lumii.
La multi ani!

| danay72 a răspuns:

Nu stim nici ce se va intampla maine, dar anul acesta.

| TheStory a răspuns:

La multi ani! Ca de obicei. O sa fie un an obisnuit.
Cateva sfarsituri ale lumi ( dupa asteci, incasi si sumerieni )
Criza mondiala.
Vin de cateva ori extraterestri, dar no sa-i vada nimeni ca sunt discreti.
Printr-un sfarsit al lumii si niste nave spatiale am mai trecut noi.

| LoveToHate a răspuns:

La multi ani!
Probabil, numai dragoste si bucurii.

| ady123 a răspuns:

La multi ani

Dumnezeu o sa ne aduca pace, protectie si bucurii doar daca il laudam

| M25M a răspuns:

La multi ani Inferno!

Acelasi nimic.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

La multi ani! Ne pregateste mantuirea acum depinde de noi daca o vrem.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai scris? ce, NE, pregateste? ciudat.

| NAdrian a răspuns:

Cinstirea Sfintilor Imparati Constantin si Elena mama sa.

Răspuns utilizator avertizat
| ClausBBC a răspuns:

Nu putem sa stim ce ne pregateste Dumnezeu anul acesta. Pentru unii o sa fie un an cu scucesc dar pentru altii o sa fie un an cu ghinion.Nu avem de unde sa stim noi aceste lucruri.Nu stim ce ne aduce ziua de maine.Dar un an intreg. Ceea ce trebuie sa facem noi ii sa ne punem increderea in Dumnezeu!

| Varga_Fabian_1910 a răspuns:

Doamne ajuta! Dumnezeu ne pregateste numai lucruri bune intotdeauna niciodata nu ne pregateste lucruri rele doar cand vrea sa ne incere in credinta! Dar in schimb daca ne uitam la noi ce ii dam lui Dumnezeu? nici macar multumesc nu ii spunem ca ne-a mai dat o zis in plus si ne-a fost patul groapa cum spunem la rugaciunile de seara:,, Au doara nu imi va fi acest pat groapa? sau inca vei mai lumina cu ziua ticalosul meu suflet?" pentru mai multe vb in privat pe id: faby_varga

| SATIR a răspuns:

La multi ani, Nu stim noi ce ne pregateste Dumnezeu... Doar el stie.