| AvalohAlyn a întrebat:

"Lasati copii sa vina la mine ca a unora ca acestia este imparatia cerurilor" ne spune Mantuitorul Iisus Hristos.El iubea mult copilasii.Cati dintre noi,suntem copii si odata ajunsi la maturitate? Bineinteles nu ca varsta si ca fizic ci ca mentalitate, psihic si mai ales suflet.Eu unul mi-as dori sa mai traiesc anii copilariei,sa fiu inocent, sa fiu pur.Dar putem lupta pentru curatire oricum.Ati vrea sa fiti ca un copil?

Răspuns Câştigător
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Da as vrea chiar sa mai fiu copil, cei din ziua de azi nu stiu sa se mai joace

8 răspunsuri:
| Thunderstruck a răspuns:

Ii iubea, ii iubea, cum ii iubesc si preotii catolici.*Ifykwim*

| M25M a răspuns (pentru Thunderstruck):

rolling on the floor

| trema89 a răspuns:

Cred ca undeva esti neimplinit, pune mai mult accent pe ceea ce nu e ok la tine, ca sa fi inocent e o lasitate, incercand sa scapi de probleme. ai drepate sau ma insel?

Răspuns utilizator avertizat
| yanira4u a răspuns:

Copii mai sunt si naivi si usor de prostit. nu degeaba ni se spune turma. functionam pe principiul turma, unde merge unul mergem toti

| obelix2266 a răspuns:

Oamenii nascuti din DUMNEZEU asa si sunt, dar DOMNUL ISUS aici se refera ca trebuie sa fim sinceri cu noi insine, sa avem mereu nevoie de TATAL CERESC, mania si invidia sa dispara ca fumul si etc.

| Shammal a răspuns:

Absolut un copil este un model de urmat, felul lui autentic de exprimare fara a judeca si gandi ca face bine sau rau, este pur si simplu asa cum este el

| Gregory a răspuns:

Salut! Şi mie îmi place să am sufletul de copil, să mă străduiesc să fac cât mai puţine păcate, să am un comportament cât mai inocent etc. Este un lucru minunat şi bineplăcut înaintea Domnului, dar din păcate se poate înfăptui mai greu în zilele noastre. Important este să avem iubire, deoarece aceasta este mai presus de toate, şi dacă o avem ni se va ierta mult, aşa după cum afirmă Mântuitorul.