| BeyondTheDarkSun a întrebat:

"Lasati copiii sa vina la Mine,ca a unora ca acestia este Imparatia cerurilor"-Iisus Hristos.
Din asta reiese că noi,"copiii", suntem prea idioti să ne "maturizăm" si sa intelegem adevarata semnificatie a religiei ortodoxe.

19 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

„Adevărat vă spun că, dacă nu vă veţi întoarce la Dumnezeu şi nu vă veţi face ca nişte copilaşi, cu niciun chip nu veţi intra în Împărăţia cerurilor." -Matei 18:3
Oare chiar crezi că se referă la faptul să fii idiot?
Eu cred că se referă la faptul că noi trebuie să fim precum un copil la inimă.
În altă parte în Biblie găsim că trebuie să fim înţelepţi ca şerpii şi blânzi ca porumbeii.
Aici cred că se aplică vorba ce o spun ateii la creştini că dacă nu înţelegi evoluţia să încerci religia, iar aici merge "Dacă nu înţelegi Scriptura, încearcă evoluţia"

| BeyondTheDarkSun explică (pentru Esperança):

Multumesc,mi-ai facut munca mai usoara.
„Adevărat vă spun că, dacă nu vă veţi întoarce la Dumnezeu şi nu vă veţi face ca nişte copilaşi, cu niciun chip nu veţi intra în Împărăţia cerurilor." -Matei 18:3
Asta denota o prostie si mai mare-Daca nu esti prost, nu ai ce cauta in "ceruri".

| BeyondTheDarkSun explică (pentru Esperança):

"Copilas"=inocenta=prostie.

| Esperança a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

Vai dar tu chiar eşti copil, însă nu la inimă ci la minte.
Ori n-ai citit tot comentariul meu, ori nu înţelegi ce citeşti!

| BeyondTheDarkSun explică (pentru Esperança):

Scuteste-ma de insulte slabe.N-au efect asupra mea.
"Comentariul tau"? Intreaga ta gandire se bazeaza pe Biblie! Poti gandi din propria perspectiva?

| 4b a răspuns:

Suntem destepti atata timp cat ne dorim acest lucruwinking
Sa fii crestin nu inseamna sa fii prost!

| RAY a răspuns:

Sa fii crestin nu inseamna sa fii prost!

dar nici prea inteligent

| 4b a răspuns (pentru RAY):

Tu n-ai ce comentarii sa citesti?happy

| RAY a răspuns:

Tu n-ai ce comentarii sa citesti?

am fost rau?

| RAY a răspuns:

Amice indoctrinarea religioasa incepe de mic copil atunci se formeaza creierul uman, desi asa reuseste religia sa infecteze noua generatie

ps retific nu am spus ca crestini sunt prosti

| rocco09 a răspuns:

Sa stii ca tie ti se potriveste de minune! Copil egal prostie
Doar ca daca nu ai citit biblia in intregime niciodata n-o fa pe-a desteptul!
daca o citeai dadeai peste multe alte texte care detaliau la ce se refera atunci cand vorbeste despre "a fi ca copii", printr-e care si asta
"Fraţilor, nu fiţi copii la minte; ci la răutate fiţi prunci; iar la minte fiţi oameni mari"

| Qinz a răspuns:

Cam cat de sincer este un copil cand plange? Cat de rau ii pare cand stie ca a gresit? la asta se refera...

| BlackNinja a răspuns:

Si cam care ar fi intrebarea?

| Symonela a răspuns:

Nu draga Isus vroia sa ne faca pe noi adulti sa intelegem ca doar fiind umili, iertatori si iubindu-ne semeni asa cum fac copii vom pute sa mostenim regatul.Copii in general ceei mici vorbesc aici pana in 10 12 ani leaga repede prieteni se iarta repede si sunt duioasi si sensibili.Isus iubea copii enorm si isi dorea ca si noi oameni mari sa incercam sa ai imitam pentru ca altfel vom deveni mai buni uni cu alti.La astea se refera Isus acum eu nu stiu ce invata biserica asta ce iti spun eu reiese din Biblie

| crestiniromani a răspuns:

laughing ceea ce ma distreaza la voi, este ca luati din Biblie doar partile care va plac rolling on the floor)))

| Marie_Roze_1990 a răspuns:

NU asa a zis Iisus pentru ca copii pana la 7 ani mu au nici un pacat

| BeyondTheDarkSun explică (pentru Marie_Roze_1990):

Atunci de ce se spune ca omul se naste pacatos?

| Marie_Roze_1990 a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

PT ca oameni in general nu au cum sa nu fie pacatosi