| TrăieşteClipa a întrebat:

Leviticul 10:2 "Atunci a ieşit un foc dinaintea Domnului, i-a mistuit şi au murit înaintea Domnului.

Domnul avea pistol cu laser?

9 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Esti copil de te gindesti doar la pistoale? Sau nu ai habar deloc de cate feluri de radiatii, sau fenomene naturale, care pot fi focul ce ucide, sunt in natura?

| TrăieşteClipa explică (pentru cristi202):

Clar este ca Domnul iertator si de oameni iubitor i-a facut pastrama pe fiii lui Aaron, cu radiatii naturale bineinteles.

| cristi202 a răspuns (pentru TrăieşteClipa):

Sau, mai simplu, un fulger era suficient. Nu crezi?

| TrăieşteClipa explică (pentru cristi202):

Criminal ramane oricum cu fulger sau fara.

| TrăieşteClipa explică (pentru cristi202):

Moise le-a interzis rudelor sa-si planga mortii ca sa nu-i sara iar mustarul Domnului iertator si sa-i friga pe toti cu "fulgerul"
lui.
Crestinii daca ar citi VT poate ar intelege ca se inchina la un criminal psihopat.

| Mayhem666 a răspuns:

Avea sabie cu laser ca in Star Wars rolling on the floor

| vocea a răspuns:

Nu, totul este o interpretare este o simbolistica in care spune ca Domnul controleaza totul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O dovadă că "domnul" poate este extraterestru și avea pe vremea aia arme de un asemenea calibru? Posibil.
Am citit mai de mult că Aleister Crowley (un evreu) a desenat imaginea lui yehova în timp ce era în transă iar imaginea semăna izbitor cu un cenușiu.

| Stell99 a răspuns:

Iti dai seama ca avea o arma ultra performanta.