| Filip23 a întrebat:

Locul rastignirii Domnului Iisus este aproape de Sfantul Mormant?

4 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

E la cativa km

| dragos38 a răspuns:

Nu exista mormant sfant toate sunt la fel.

| puscahoreangaion a răspuns:

Din cate am vazut eu in filmul IIsus langa Golgota exista un mormant intr-o stanca! sper http://94.177.8.5/_upload/img/

| Christel a răspuns:

Păi, Sfântul Iosif Arimateeanul l-a pus într-un timp relativ scurt în mormânt, ceea ce înseamnă că e aproape, dat fiind că, pogorârea de pe Cruce ia ceva timp, iar prăvălirea pietrei ăleia uriaşe, de câteva tone, e, şi ea, foarte cronofagă.
Deci, da, Golgota şi Sfântul Mormânt sunt aproape.