| MimiJaneMara a întrebat:

Lucifer își iubește dracii?

11 răspunsuri:
| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Raul trage la rău și este venerat și admirat și Compesat cu cât face mai mult rău de cel rău.

| MeisterSchnitzel a răspuns:

Nu. Lucifer nu iubește absolut pe nimeni, nici măcar pe sine - căci cel care se iubește cu adevărat pe sine nu poate să nu-l iubească pe care care l-a creat.

| Drake21 a răspuns:

Cobori in jos, luceafar bland,
Alunecand pe-o raza,
Patrunde-n codru si in gand,
Norocu-mi lumineaza!

Luceafarul : Ce-ti pasa tie, chip de lut? - Ion Schmidt-Faur, 1929

| Drake21 a răspuns:

In vataile de vant,
Drake cazu pe coate,
Luceafarul de departe il vazu,
Si zi si noaptewinking - Drake21

| Drake21 a răspuns:

Luceafarul se intoarce in locul lui menit din cer, exact in acel moment al serii cand stralucirea lui devine vizibila pentru oameni.- Eminescu

| Drake21 a răspuns:

Sau Eminem

| EestiSodalane a răspuns:

Nu și nu sunt ai lui. Satana urăște orice și pe oricine și la fel e valabil și pentru ceilalți draci.

| Darius50boss a răspuns:

Nu

| Darius50boss a răspuns:

O întrebare fără sens

| CuStimaSiRespect a răspuns:

Lucifer își iubește dracii cum își iubește Bill Gates angajații.

| LoSfidante a răspuns:

Nu cred că există cineva pe care Lucifer să iubească. Verbul "a iubi" nu se potriveşte aici. În schimb, el lucrează împreună cu agenţii săi (diavolii) pentru a aduce cât mai multe suflete în iad.