| DarknessAngel a întrebat:

M-am uitat in tot acest timp peste intrebarile de la categoria religie si am observat ca in fiecare exista cate o cearta. Ca unu e ateu si altu ii sare in gat, ca unu e crestin si celelalt se ia in gura cu el si asa mai departe...Aruncand o privire la celelalte categorii lumea nu se ia imediat la pumni...Cred ca daca acesta nu era un site si era viata reala v-ati calca in picioare. straight face De ce nu pot fi oamenii doar putin mai civilizati? De ce nu spun : Bine. E ok. Tot ma gandesc si nu am gasit raspuns. De ce doar la aceasta categorie ne purtam ca animalele?

Răspuns Câştigător
| lcmbobovl a răspuns:

Pentru ca nu stim sa toleram.Pentru ca am vazut prea multa prostie si nu mai avem nervi.Pentru ca nu stim sa reactionam la o prostie decat cu una si mai mare.
Pentru ca RELIGIA este inteleasa gresit...Ea trebuie sa vina din suflet si sa se manifeste liber in functie de individ.

7 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Religia va naste controverse fara margini,oriunde,fie ca vorbim despre ea in realitate, sau pe un site, ca aici.Nu ai ce face,pentru ca e un subiect ce aduce adversitate, pentru ca aici avem si religiosi si non-religiosi, care nu o sa aiba aceleasi opinii.Si,nu prea am vazut useri care sa se comporte ca animalele pe-aici. Daca o vorba mai taioasa, sau o neaprobare ti se par tie comportament animalic, sa-ti fie de bine.Fiecare incearca sa convinga pe fiecare,ca ce spune el e bine,si ca el are dreptate,asa e la categoria asta, dar bine ca mai exista oameni cu pareri solide, care stiu in ce sa creada.Si,fii tu linistita, se nasc suficiente certuri si la celelalte categorii.De obicei, aici nu intra orice copchil semi-retardat de 12-14 ani sa bage o injuratura scurta, asezonata cu analfabetism cronic.Du-te la categoriile unde colcaie de dracusori de 10-17 ani, acolo sa vezi injuraturi nefondate, coane!

| Woodenpints91 a răspuns:

Eu nu am nimic cu creştinii. Am ceva cu oamenii retarzi ce cred că le ştiu pe toate, dau niste răspunsuri penibile, şi mă mai iau şi la criticat. Ăştia sunt cei care vor să mă aducă pe "calea cea dreaptă".
the ***...

| DrunkenRat a răspuns:

Este simplu. Exista crestini adevarati 'Cred in Dumnezeu', exista atei adevarati 'Nu cred in Dumnezeu' si exista idioti 'am sa aduc dovada ca exista', 'nu vezi ma bolovane ce spune in versetu 7', 'toti crestinii sunt prosti', 'credinta este opusa rationamentului', 'biblia are contradictii' et caetera.

| Nuvăsufăr a răspuns:

Această ură se manifestă în faţa monitorului.
Aici laşii prind curaj şi glas.
A, şi ţie îţi pasă, pentru că?

| harciog a răspuns:

Pentru ca sint inteligente amindoua categoriile, de aia.

| DragosConstantin a răspuns:

Nu ne purtam ca si animalele laughing doar ne aparam fiecare punctul de vedere.

| Thunderstruck a răspuns:

Uite aici un specimen rar de credincios: http://www.TPU.ro/......-ca-vrei/. Puteti sa-mi spuneti si mie cum se poate sa zici ca esti credincios si sa injuri ca la usa cortului, si eu avand parte la discutie, fiind ateu, nu am inceput sa injur?