| anonim_4396 a întrebat:

Mai revine Iisus?
De 2000 de ani se tot așteaptă și nimic..defapt din prima sută de ani de după moartea lui
Și cum va fi revenirea, cu cutremur?

8 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Daca acceptam ca a existat si a murit, cum sa mai vina? Cati morti ai vazut sa se intoarca de la groapa?

| Florin9Florin9 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Revine...mai mult ca sigur.

| marinaru777 a răspuns:

Vezi Maria Ghiorghiu

| NotNamed a răspuns:

Religia isi are originea din antichitate. Civilizațiile antice au luat contactul cu extratereștrii insa din cauza cunostintelor minime i.au interpretat ca fiind zei iar datorita acestora au reusit sa construiască intregi orase cu structuri perfecte care sunt greu de reprodus chiar si in zilele noastre. Extratereștrii au promis ca vor revenii atunci cand toti vom dori asta si vom admite faptul ca ei exista si sunt factorul care ne.au ajutat sa evoluam. Dovezile sunt peste tot in lumea asta. In evenimente sociale, in lucrari stiintifice de secole si mii de ani, in structuri antice din toate timpurile si din toate colturile lumii iar cel mai important lucru, chiar in biblie sunt afisate aceste divezi cu referire la ei fiind codificate in povesti.

| AndrElle a răspuns:

Pai pentru ce trăiești pentru așteptarea sa se întâmple ceva rău. Iisus Hristos vine o dată cu venirea sfântului Duh, în noi. El învie și se înalță la cer. Atunci când se întâmplă, când harul sfântului Duh, urca la cer, ii putem simți prezența.

| AndrElle a răspuns:

Cutremurul anunță nedreptatea care se petrece pe pământ. O dovadă că Iisus este printre noi.

| Rihanna20B a răspuns:

O să vină. Noi trebuie doar să credem și să-L iubim pe Dumnezeu. El o să vină la momentul potrivit.