| AvalohAlyn a întrebat:

Iisus revine pe Pământ cândva?

8 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Eu sunt convisa ca da si il astept.

Răspuns utilizator avertizat
| minrest a răspuns:

Iisus a fost asteptat din clipa in clipa, nu ca sa revina pe pamant, ci ca sa isi faca lucrarea mesianica, caci nu facuse nimic palpabil; pentru ca nu a facut in continuare nimic, a aparut asteptarea unei reveniri. Asa ca, nu cred ca va reveni, cred ca este o asteptare bazata pe o eroare.

| halogen001 a răspuns:

Nu.

| fllu07 a răspuns:

Nu. Niciodată. A venit fizic pe pământ, a arătat ce era de arătat, de demonstrat, si gata. Da, el este prezent. Dar este diferența între termenul prezența, si venire.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Da, la Sfarsitul Lumii!

| DonEduardo a răspuns:

Poate ca da, poate ca nu.

| blairelovesmusic a răspuns:

Nu.