| Maxim96 a întrebat:

Maica Domnului este cu tot cu trup la cer?

Răspuns Câştigător
| Dan10079 a răspuns:

Da, la Adormirea Macii Domnului, dupa ce s-a facut inmormantarea, a mai venit Sfantul Apostol Toma ca sa isi ia la revedere de la Stapana noastra si au dezgropat mormantul si nu mai era trupul ei acolo, asa a fost randuit de Dumnezeu ca sa vada oamenii ca trupul Maicii Domnului nu a ramas pe pamant, de aceea nu exista nici moaste. Trupul ei nu a fost da spre putrezire deoarece era sfant pentru ca din Sfanta Nascatoare de Dumnezeu s-a nascut insusi Mantuitorul.

62 răspunsuri:
| milan9 a răspuns (pentru milan9):

Creştinismul nu e Islamism, pentru ca cineva să-şi imagineze că Biblia a venit aripile vântului precum coranul (simulacrul lui Mahomed)! Biblia este lucrarea Bisericii, iar cine pretinde a respecta biblia dar calcă în picioare Biserica care a făcut-o, nu e decât un impostor…

| HDeNiSaR a răspuns (pentru milan9):

Nu e nici o lucrare a bisericii!
e inspirată de Dumnezeu!
"e decât un impostor…" ti-ai dat o definiţie foarte bună! laughing