| shadovv a întrebat:

"Noi stim mai sigur ca exista un Dumnezeu decat stim ca in afara noastra mai exista vreun lucru" - John Locke (Eseu asupra intelectului omenesc)

Ce credeti? De ce ar fi asa?

3 răspunsuri:
| Thunderstruck a răspuns:

Din nou aceeasi poveste, se trezeste cate unul sa ne garanteze noua ca doamne doamne exista, desigur, fara nici o dovada, doar vorbe in vant.Si daca as fi crestin tot mi s-ar parea o prostie.

| 4b a răspuns:

Stim stim, da' putini cred. Pacat...

| BogdanelululTheGodfather a răspuns:

Din moment ce tu gandesti, iti poti doar imagina ca existi fizic, insa esti sigur ca exista Dumnezeu, care ti-a dat mintea.