| Steregoi a întrebat:

Nu exista adaptabilitate evolutiva ci capacitate sau potential de variatie genetica in cadrul aceluiasi gen de la fauritorul omului.

Ce spuneti?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:
| N0H4CK a răspuns:

Fii mai explicit. Doar tu stii ce vrei sa zici acolo straight face

| Steregoi explică (pentru N0H4CK):

E ca si cum ai un miliard de melodii de acelasi gen concatenate intr-un singur ADN si prima melodie caracterizeaza primul individ de la creatie si urmatorul are melodia urmatoare redata aleator. Fiecare individ nu e 100% la fel cu nici unul din celelalte generatii desi sunt de acelasi gen pentru ca melodiile sunt ordonate diferit de la un individ la altul. Am scris un miliard de melodii dar e vorba de mult mai multe. Analogia nu e cea mai buna dar cred suficienta ca sa intelegi ce vreau sa spun. Sa zicem ca melodiile sunt asemanatoare 70% iar variatia se incadreaza in restul de 30%.