| Narfundo a întrebat:

Nu-i asa ca a te ruga la Dumnezeu este la fel ca si cum te-ai ruga de tine sa nu mai faci un lucru? Sa fim seriosi acum.Nu a intervenit Dumnezeu sau nu ne-a aratat el calea.Pana la urma dupa multe rugaciuni tot noi ne ridicam si facem ce ne-am rugat atata. Apoi daca nu ne iese Domnul e suparat? Domnul nu exista oamenilor.Suntem doar noi.Nu-i asa?

8 răspunsuri:
| Mădă0611 a răspuns:

Buna dimineeeeataaaa, Soare! big grin
Da' ce ai patit de te-ai "trezit"?

| Zenit313 a răspuns:

Da.Suntem dor noi deocamdata, nu stim sigur daca exista sau nu Dumnezeu! happy

Daca Dumnezeu are un plan si l-a pus in aplicare, nu inteleg care mai este rolul rugaciunii pentru ca oricum o sa actioneze conform planului.
Daca exista un PLAN, atunci nu mai este liberul arbitru.
Daca exista un PLAN, atunci nu mai exista pacate pentru ca nu noi decidem ce sa facem.
Crestinismul se contrazice singur! laughing

| Narfundo explică (pentru Zenit313):

Da ma asa e

| Zenit313 a răspuns (pentru Narfundo):

Nu trebuie sa fii ironic si arogant cand nu ai argumente, sau nu ai chef de o conversatie! happy

| imale a răspuns:

Pentru unii nu exista, pentru altii exista ...fiecare crede ce vrea!

| 3xfemeie a răspuns:

Pai tu il rogi pe Dumnezeu sa-ti faca treaba? De ce nu angajezi pe cineva? rolling on the floor

| OOOLEOOO a răspuns:

Intr-un fel da...Rugaciunea este invocarea divinului, cu convingerea ca acel ceva o sa te ajute poti sa-ti dirijezi mintea astfel incat sa obti acele rezultate.
Desigur nu e singura solutie de a obtine cea ce vrei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Paiiii pana il vei chema personal, asa ramane. sper sa nu fie nevoie, dar ma indoiesc, ca intr-o viata de om, nu o vei face macar odata.ca talharul pe cruce. daca nu pentru tine, atunci pentru altul.si in functie de cata credinta va avea chemarea ta, vei primi un raspuns la ea, care te va convinge ori nu.