| OctavianDanielMaria a întrebat:

Nu vi se pare de ras ca, crestinii contrazic evreii cu privire la Jesus ca fiind Mesia? Ca si cum strainii ar contrazice romanii cu privire la Vlad Tepes.Strainii cam cred ca Tepes era vampir rolling on the floor

2 răspunsuri:
| badpanda a răspuns:

Nu mi se pare, chiar asa este.Adica evreii au pazit cu pretul vietii cartile lor sfinte, ca la le fure crestinii si sa si le insuseasca. Evreii au o lunga traditie in interpretarea lor, crestinii dupa ureche sau cum bate vantul.
Asa au aparut peste noapte profetii despre Iisus in VT cand de fapt se refereau la alte persoane, asa a aparut pacatul originar si multe alte tampenii.

Răspuns utilizator avertizat