| anonim_4396 a întrebat:

O inmormantare atee oare cum ar fi?

19 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Ateul moare fara nici un Dumnezeu.Nu stie de unde vine si unde pleaca.

| Anecherry a răspuns (pentru Raniia):

Poate nu stii tu de unde vine, restul stiu cu siguanta.

| Inferno a răspuns:

La fel cum ingropi un animal mort.

| anonim_4396 explică (pentru Inferno):

Unde?

| Inferno a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa spunem ca ai un caine la curte si el moare, iar tu il ingropi.

| anonim_4396 explică (pentru Inferno):

Din nou te intreb: unde? Unde ingropi omul ateu? Ai vazut tu alte locuri decit cimitire? Iar in cimitir intri numai cu popa, in orice religie. Ca la unii se face foarte mare cheltuiala iar la altii ingropi doar cu lintoiul. e altceva. Dar nu cred ca vei reusi sa-l ingropi in curte.

| ateuNEGATIV a răspuns (pentru Inferno):

Da chiar unde?

| Inferno a răspuns (pentru anonim_4396):

La asta nu m-am gandit. Si atunci ateii trebuie lasati sa se imputa pe strada morti sau cum?

| Inferno a răspuns (pentru ateuNEGATIV):

Nu stiu unde, da trebuie sa fie ingropati undeva ca doar nu il lasi sa putrezeasca pe strada. Ii dai foc sau il arunci in mare atunci.

| anonim_4396 explică (pentru Inferno):

Pina la urma tot in cimitir ajung pentru ca orice ai vrea tu, nu aproba Sanepidul.
Doar daca nu ai posibilitatea incinerarii.

| ateuNEGATIV a răspuns (pentru Inferno):

Eu cred ca se incinereaza si uite asa scapa de cimitir

| VladimirPutin a răspuns:

Ca a noastră incinerați

| ateuNEGATIV a răspuns (pentru VladimirPutin):

Ma refer la alea 3 zile

| VladimirPutin a răspuns (pentru ateuNEGATIV):

3 zile la ce?

| ateuNEGATIV a răspuns (pentru VladimirPutin):

Privechiul

| VladimirPutin a răspuns (pentru ateuNEGATIV):

Din păcate mai mult depinde de familia respectivului

| Lvrkiosif a răspuns:

La ei se ingroapa fara preot la noi cu preot happy

| BogdanS a răspuns:

Inexistenta!

| freebiker a răspuns:

Ca ateu as vrea sa fiu incinerat. Cea mai mare fobie este sa ma trezesc in cosciug din moarte clinica. Dar intr-un final cred ca depinde pe mana cui ramai...