| Henry34 a întrebat:

O intrebare pentru ateii inraiti de pe acest site: Ce parere aveti de aparitiile fecioarei Maria de la Fatima si faptul ca au fost confirmate de mii de oameni, cand a aparut pe cer un spectacol de lumina [pe data prezisa de fecioara Maria celor 3 copii]?

Răspuns Câştigător
| Celcestietot a răspuns:

Astia nu cred nici daca se arata in ziua de astazi pe cer, dar de trecut nici nu mai vorbim. Sunt mii de dovezi ale existentei divinitatii, iar ei le neaga... daca atat ii duce capul. Ce sa vorbesti cu cei care cred in teoria evolutionista... niste maimute sunt tot si ei laughing, de aceea nu inteleg.

39 răspunsuri:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru Henry34):

Inainte de a pune el mana pe o carte de cultura generala (dar tu prin cultura generala te referi la o cultura bisericeasca care n-are nicio insemnatate, caci nu exista suflet) ar trebui tu sa pui mana pe o carte de cultura generala despre gramatica. Nu de alta, dar te faci de ras.

| chuckmanson a răspuns (pentru Henry34):

Tu chiar te aștepți ca un eveniment de acum un secol să fie ceva credibil? Putea fi un simplu fenomen astronomic. Pot fi o grămadă de alte explicații, de ce să credem în prostii supranaturale?
https://www.jesus-is-savior.com/......fatima.htm

| Helper07 a răspuns:

Fake. Si nu sunt ateu.

| Henry34 explică (pentru chuckmanson):

Da sigur, fix in momentul prezis de copiii aia. Voi ateii gasiti o explicatie la orice, da ce sa faci atatea dovezi si gasiti voi marea explicatie. Si ai spus ca pot fi o gramada de explicatii. CARE? Nu le stii>?

| Henry34 explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

70.000. Toti sa fie platiti ce dracu? O coincidenta cand s-au adunat oameni>?

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Ai fost pe ***. Cu asemenea greseli cel mai probabil ai fost la ghena de gunoi.
Suflet = constiinta.
Altca forma a sufletului nu exista. Si nu e nu am eu dovezi, ci tu nu ai.
Tu, prin afirmatia ta stupida, trebuie sa bati realitatea care are niate legi ce nu pot fi batute, spre exemplu: legea gravitatiei (deci inaltarea la cer fara vreun dispozitiv care sa te inalte este imposibila), legile de miscare ale lui Newton, principiul lui Arhimede, principiul lui Bernoulli, legea de racire a lui Newton, etc.

Teologia nu-i o stiinta, ca altfel pierderea timpului filosofand despre cum arata unicornii e si ea o stiinta.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Ma faci sa rad, ba, copil prost.
De 6 ori ti-am numarat ca ai pus un "i" in plus si o data ca n-ai respectat cratima.
Si zici ca "tastam rapid".
Vezi ca mincinosii nu-s primiti in raihappy
Nici persoanele care-njura.

Apropo, acele legi ale fizicii le-am studiat in facultate prin modele matematice de ecuatii diferentiale.
Asa ca du-te sinucide-te intr-un canal de prost ipocrit ce esti.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Din nou. Ai uitat cratima.
Apoi, injuriile tale infantile nu ma jignesc.
Doar ma uimeste cat de retardat poti sa fii.
Nu stii sa scrii, ai 14 ani, iti place sa ti-o iei in c*r, minti, dar cel mai important, consideri ca esti crestin si ca ajungi in rai sugand **** unui zeu inventatlaughing))
Vai de tine, ba, copil handicapat!

| chuckmanson a răspuns (pentru Henry34):

În primul rând, am îndoieli serioase că cineva a prezis evenimentul ăla și am dubii și mai serioase că au fost atâția oameni. Oricine poate minți. Mai ales în trecut când era cu mult, mult mai greu să îți verifici informațiile decât azi. În 1938 niște fake news spuneau cum America era invadată de marțieni. Sunt romani azi care spun că au văzut icoanele lui Arsenie Boca plângând, deci ce te face să crezi că un astfel de eveniment nu ar fi putut fi falsificat cu vreo 10 decenii înainte?
„Si ai spus ca pot fi o gramada de explicatii. CARE? Nu le stii>?"
Nu știu care e explicația corectă pentru evenimentul ăsta, dar știm că explicația ta nu este posibilă de niciun fel pentru că include miracole și respectiv mai multe chestii supranaturale, adică lucruri imposibile prin definiție!