| SaveTheNature a întrebat:

Ce parere aveti despre aparitiile fecioarei maria la Medjugorje?
Iata cateva aparitii:(din 1981 incoace) in iecare luna:

http://www.youtube.com/watch?v=PS5X00sPbjE
http://www.youtube.com/watch?v=tG283icDn_I

cica s-au facut si studii de autenticitate, si nu s-a putut dovedi ca e minciuna sau altceva. Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| IoanaAdelina16 a răspuns:

Eu zic ca pentru asta nu s-a gasit nici o explicatie

18 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Am rezervele mele, privind realitatea acelor apariții.

Răspuns utilizator avertizat
| Nucreeed a răspuns:

Nu inteleg..care e ideea cu videourile astea? e o femeie care se uita la cer si face multe expresii cu fata..ar trebui sa fiu impresionat sau ce?

| RAY a răspuns:

Sau facut pe naiba, e posibil ca un fenomen natural sa fi provocat acea lumina puternica, in istorie au mai aparut asemenea lucruri in Grecia acum 2500 de ani 3 luni noaptea era ca ziua,totul sa datorat unei supernove desigur ca si in alte regiuni s-a observat asta nu doar in Grecia,dar cum oamenii cred doar ce vor nu ce e cu adevarat,eu personal nu cred in oamenii, oamenii sunt cea mai joasa specie, ipocrita, mincinoasa in care ai putea avea incredere, cred in teoria stiintifica si atat nu s-a dovedit ca a aparut vreo fecioara in acea perioada, in plus sunt milioane care cred ca au fost rapiti de extrateresti pe ei de ce sa nu-i credem?
ochiul uman poate fi usor inselat sau manipulat, in 89 sau manipulat milioane

| SaveTheNature explică (pentru RAY):

Cred ca ai inteles gresit. Din 1981 pana in prezent, luna de luna apare Fecioara Maria la Meduigorije in Bosnia, si lasa mesaje unei femei. Din ce in ce mai multi oameni fac pelerinaje acolo, chiar musulmani, ortodocsi, catolici etc. Si da, nu de mult timp au fost cercetatori sceptici acolo, si au testato pe Mirjana. Sa vada cum priveste, cum se comporta, etc. Cam ce ar studia niste oameni despre o femeie care din 1981 incoace o vede pe Fecioara Maria, in locul in care milioane de oameni merg anual.
Mai intereseaza=te despre acele aparitii si despre ce spun oamenii. -daca esti curios sa afli, sau poate sa deslusesti care e treaba acolo.

| RAY a răspuns (pentru SaveTheNature):

Nu sunt curios sa vad minciuni crestine, cand o sa vad cu ochii mei pe fecioara maria am sa cred, si isis aparea anual pe altarul ei in Grecia culmea mii de greci credeau asta cu convingere, asta de ce nu crezi?

| Alphawolf a răspuns (pentru SaveTheNature):

Cercetatori sceptici? Cercetatorii sceptici gasesc o explicatie rationala si realistica la orice.

| Lizzu a răspuns (pentru RAY):

Foarte interesant articol.

| Lizzu a răspuns (pentru RAY):

"i-au explicat (extraterestrii) ca sunt devotati lui Isus Hristos si ca intoarcerea lui pe Pamant nu este departe."

Asta ce mai inseamna oare? Sau o fi adaugat femeia de la ea? acum chiar ca totul e confuz.

| RAY a răspuns (pentru Lizzu):

Sunt basme, era doar un exemplu la aceasta intrebare

| RAY a răspuns:

Am vazut video initial credeam ca vb de fecioara maria din portugalia, in video apare o femeie care sufera o descarcare emotionala sau sufera de o boala mentala, pacat ca uni chiar o cred biata femeie are nevoie de consultati medicale asta daca nu se preface sa faca milioane de dolari pe seama unor credului ca uni din india

| Lizzu a răspuns:

Nu stiu ce sa zic. Nu prea cred in asta.
Mi se pare irelevant.
Daca s-ar fi aratat,atunci s-ar fi aratat tutror muritorilor de acolo si nu facand discriminare si dezvaluindu-se doar unei femei.

In schimb,nu vad sa vorbeasca ceva,sa dezvaluie ceva din ce-i spune fecioara,sau o face pe alta parte pe internet?

"cica s-au facut si studii de autenticitate, si nu s-a putut dovedi ca e minciuna sau altceva"
--- Dar, spune-mi si mie ce studii de autenticitate se pot face in cazul asta? Aici e vorba de ceva abstract, de credinta, aici nu se pot face studii.
Au pus-o pe vizionara la detectorul de minciuni, i-au masurat live pulsul si modificarile organismului in timp ce fecioara i se arata?

Ceilalti observ ca privesc in sus ca nerozii si nu vad nimic.
Nu mi s-ar parea corect si indreptatit ca fecioara sa se arate DOAR unei femei dintr-o multime si nu tuturor. De ce se pastreaza misterul daca tot se arata?

Tind sa nu cred asta...

| Alphawolf a răspuns:

Ce fel de studii de autenticitate puteau sa se faca, in ce ar fi putut consta acele studii?
Eu nu pot crede orice afirmatii, tot ce vine in contradictie cu ratiunea mea, cu ceea ce am inteles eu din realitate, eu nu pot crede, sunt foarte sceptic, accept doar explicatii de bun simt, rationale, pe intelesul meu. Nu pot accepta credinta, nu are loc.

Eu desi m-am uitat doar in mare(nu pot vedea asa ceva, imi provoaca... nu stiu cum sa zic, compatimire!?), nu am vazut nicio minune, nicio fecioara. Poate ca era vreo fecioara prin multime, nu zic nu, dar ea ar intra in alta poveste, una reala.

Oameni si oameni - madrii si orgolii, dorinte si slabiciuni, normali si dusi cu pluta. Un lucru e clar, diversitate exista din plin. Eu m-am cam saturat de minunile din crestinism, sunt copilaresti, de la "copii" pentru copii.

| WholeWorldTeam a răspuns:

Sunt aratari demonice.
Dracul ia chip de inger de lumina, ia chipul lui Hristos ca sa insele daca este cu putinta si pe cei alesi.

| Calininio a răspuns:

Ce aparitii, e doar o femeie care se uita in sus si plange raised eyebrows?