| Meme10Memu a întrebat:

Oamenii simplii fara multa carte vor fii mereu o majoritate pentru ca Dumnezeu a facut pe om ca sa imparta cu omul viata si fericirea. De multe ori se intampla ca oameni cu carte sa moara de vreo boala in timp ce oamenii simplii traiesc in continuare si traiesc mai mult decat cei cu carte multa.?

1 răspuns:
| MissRebeca a răspuns:

Nu are nicio legatura cultura cu stilul de viata. Daca vrei sa traiesti mai multa, mananca sanatos si fa sport. Fiecare corp e programat sa reziste undeva la 100 ani. Depinde de cum il intretii daca vei ajunge la acea varsta, dar cu siguranta nu are legatura cu lectura.