| Inferno a întrebat:

Oare cam cat va mai rezista crestinismul avand in vedere incompatibilitatea sa cu lumea moderna?
Peste 100 de ani evident nu va mai exista, in locul lui venind alte religii compatibile cu acele vremuri.Cam cand credeti ca va disparea?

62 răspunsuri:
| Salahadin73 a răspuns:

De ce este asa evident...crestinismul a rezista 2000 de ani.a trecut de multe perioade. evul mediu, renasterea, ce te face sa crezi ca nu va mai rezista?

| TrentonChase a răspuns (pentru Allrc24Orthodox):

La recensamant da, dar gandeste-te ca numa pe internet is cel putin de 10 ori mai multi, la recensamant majoritatea ateilor nu se declara asa din frica de a nu fi vazuti cu ochi rai de familii pentru ca este deja un lucru cert ca un ateu intr-o familie de credinciosi este considerat satana pe 2 picioare