| soimos a întrebat:

Oare din ce cauza lumea spune ca nu exista decat un singur Dumnezeu cand chiar in Biblie vedem cum un Dumnezeu sta in mijlocul unei adunari de Dumnezei?

Iata dovada:

Psalmii 82
1. (Un psalm al lui Asaf.) Dumnezeu sta in adunarea lui Dumnezeu; El judeca in mijlocul dumnezeilor.

hallo ...de care Dumnezeu Unic e vorba, ca n-am inteles?

35 răspunsuri:
| anonim4565 a răspuns:

Pai salut
prin asta se refera la faptul ca cei cel iubesc si traiesc pentru el sunt fii lui deci ca urmare sunt fii de dumnezeu.deci sunt dumnezei... daca se naste un pui de tigru acela e tigru nu?laughing

Răspuns utilizator avertizat
| soimos explică (pentru tputputpu123):

Ba da!
Ce tema te intereseaza?

| ToTAiCisiNumAiAiCi a răspuns:

Soimos daca ai citi tot pasalmu ti-ai da seama la ce se refera cu Dumnezeu sta in adunarea lui Dumnezeu El judeca in mijlocul dumnezeilor si citeste tot pasalmu la un momendat zice asa "Eu am zis : "Santeti dumnezei, toti santeti fi ai celui prea inalt" la asta o vrut dumnzeu sa se refere cu mijlocul dumnezeilor... si mai zice asa "Insa veti muri ca niste oameni, veti cadea ca un domnitor oarecare." "Scoala-te Dumnezeul, si judeca pamantul! Caci toate neamurile sunt ale Tale"

| anonim4565 a răspuns (pentru soimos):

Salut,esti ateu?

| anonim4565 a răspuns:

Salut esti ateu?

| danay72 a răspuns:

Biblia vorbeste despre faptul ca exista mai multi dumnezei, asa cum arata si 1corinteni8:5,6, dar diferenta dintre ei si adevaratul Dumnezeu, este ca ei nu fac nimic, doar adevaratul Dumnezeu e Creatorul si conform Biblilor vechi, il cheama Iehova.

| soimos explică (pentru anonim4565):

Da!

| soimos explică (pentru danay72):

Tot in "Bibliile vechi" vedem ca Dumnezeul Yahwe/Iehova este gelos pe alti Dumnezei mai mari ca el.
In acele Bibliii vechi Yahwe/Iehova era de fapt un zeu mic cat un pitic de gradina, el a devenit Marele Creator doar dupa ce "facatorul de Dumnezei" Constantin cel Mare, l-a "altoit" cu puterile tuturor zeilor romani si a devenit "dumnezeul" oficial al unei religii "de stat"! dar fara meritul sau de Dumnezeu, ci pentru ca asa au vrut niste imparati romani, probabil mai mari decat El, micul zeu tribal al unui mic popor de pastori necivilizati.

| anonim4565 a răspuns (pentru soimos):

Ai grija la ce vorbesti. spune-mi un dumnezeu care e mai mare ca el si argumenteaza

| soimos explică (pentru anonim4565):

Dumnezeul numit Internet. A carui putere se bazeaza pe Stiinta si pe "minunea divina" a cartusului de informatii tip OSI care permite circulatia prin retele a informatiei cu viteza luminii, fara sa se ciocneasca un pachet de altul chiar daca vin din sensuri opuse.
Iar acest Dumnezeu este cel mai puternic pentru ca are Muuuuuulta STINTA!
Iar un dicton latin verificat in timp ne invata ca: "Scientia potentia est" ...adica stiinta = PUTERE!

| anonim4565 a răspuns (pentru soimos):

Dati un id sa vorbim

| soimos explică (pentru anonim4565):

Iti dau URL-ul forumului meu!
Nu am ID.
http://forum-anti-christi.forumers.ro

| soimos explică:

Discutiile despre religie nu pot fi decat bla bla, pentru ca religia insasi este construita din bla bla-uri!

| anonim4565 a răspuns:

Cei ce il iubesc sunt copii lui deci sunt fii de dumnezeu deci sunt dumnezei

| anonim4565 a răspuns (pentru soimos):

Fa-ti un id pls

| soimos explică (pentru anonim4565):

>deci sunt dumnezei<
Deci nu mai e nevoie de Biblii religii, biserici si preoti... pentru ca suntem cu toti Dumnezei!
Ma bucur ca totusi cunosti acest Adevar!

| anonim4565 a răspuns (pentru soimos):

Prin dumnezei se refera la sfinti ca sunt sfinti

| soimos explică (pentru anonim4565):

Sfinti sunt si ucigasii care au ucis in numele lui Dumnezeu, de ex. Stefan cel Mare si @sfant@!

| anonim4565 a răspuns (pentru soimos):

Cine a zis ca el e sfant?

| soimos explică (pentru anonim4565):

Poi sfant l-a facut tot acea biserica crestina care a facut toti sfintii dupa aceleasi modele!

| anonim4565 a răspuns (pentru anonim4565):

Hai ma fa-ti un id daca vrei iti dau eu unul sa vorbim

| anonim4565 a răspuns (pentru soimos):

Nu e sfant! omul nu e considerat sfant dupa cate biserici a facut sau cea mai facut si ila de i se zice sfant. sfant e cel cel iubeste pe El

| anonim4565 a răspuns (pentru anonim4565):

Si face voia lui

| anonim4565 a răspuns (pentru soimos):

Zi ma iti dau un id? sa vb

| soimos explică (pentru anonim4565):

Te referi la homosexuali?
Ptiu drace!
Sfant e acela care o iubeste pe Ea fecioara si o face Mama, adica nascatoare de Dumnezei!
Voi pocaitii nu il iubiti pe El Dumnezeu, ci pe El Diavolul care se da drept Dumnezeu, daca nu ar fi asa nu ati fi Nou-testamentari ci Vechi testamentari!
Dumnezeu nu spune absolut nimic in Noul Testament, care de fapt pentru El nici nu exista, pentru ca acest "testament" este al Diavolului!

| anonim4565 a răspuns (pentru soimos):

Iti dau un id sa vorbim? singurul nume in care avem mantuirea e isus las-o pe maria.e sfanta dar nu e ca isus.doar lui trebuie sa ne inchinam

| anonim4565 a răspuns (pentru anonim4565):

Si nu ma refer la homosexuali.

| soimos explică (pentru anonim4565):

Nu vorbesc pe nimic pentru ca "verba volant" ci doar postez pentru ca "scripta manent"

| anonim4565 a răspuns (pentru soimos):

Nu de alta numa pana scrii aici dureaza mai mult