| Narfundo a întrebat:

Obisnuiesti sa lasi spaga la frizer si taximetrist?! In cazu unui preot cand acesta iti cere bani pentru ceva, ce e de facut? Lasi spaga la preot?!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se spune ca banul este ochiul dracului... dar tot cer bani preotii astia.
Da, las, nu sunt zgarcita. Dar la biserica nu merg, pana nu avem preoti din astia
http://www.youtube.com/watch?v=YtStQwu4r4Q

24 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Da, obisnuiesc sa nu iau rest cand este maruntis! La preot insa, nu prea merg!

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

La pastor ema?

| EmaS a răspuns (pentru RAY):

Eu nu dau bani la pastor.Dau pentru alte activitati dar tot noi cele care daruim mergem la cumparaturi, facem pachete si le impartim.

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

Pacat din partea ta ema, saracul om nu te gandesti la el?

| EmaS a răspuns (pentru RAY):

Ii poarta Dumnezeu de grija!

| loIosaurus a răspuns (pentru RAY):

Esti prea prost chiar si pentru un ateu.

Răspuns utilizator avertizat
| costis a răspuns:

Nici macar la frizer si taximetrist nu prea e numita spaga. Daca esti multumit de serviciu ii lasi ceva. La preot nu exista tarif pentru slujba liturgica, e o dar benevol. Nu mi-a cerut nici un preot pret, desi am cunoscut destui.

| doctorandus a răspuns:

Frizerul nu pretinde ca mijloceste harul lui Dumnezeu si ca n-ar exista mantuire in afara frizeriei.

| danay72 a răspuns:

La frizer si taximetrist lasi bani in plus ca vrei tu, dar preotul iti impune ca daca nu ramai cu mortul pe masa, daca e vorba de o inmormantare.Pacat pentru ca Isus a spus,, gratis ati primit, gratis sa dati.''

| RAY a răspuns:

Eu ma vad cu popa ca el cu dumnezeu adica niciodata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e spaga. daca preotul vine si-mi aduce biserica la mine eu fiind prea lenes sau putin credincios pentru a merge la ea, ma oblig sa-i recunosc calitatea muncii sale si osteneala lui.el nu cere.isi face datoria de preot.eu doresc sa ma simt om.e rau ca este multumit si el eu? asta e valabil pentru oricine imi face un serviciu.

| Silviuloan a răspuns:

Eu de cand sunt nu am intalnit preot care sa imi ia bani....ba din contra nici nu primea...

| GRs a răspuns:

Nu.Daca preotul iti cere bani atunci se mai poate spune ca slujba a fost facuta in numele Lui Dumnezeu?

| RAY a răspuns (pentru GRs):

Pana la dumnezeu ramane vila popei neterminata

| surfer01 a răspuns:

Ce rautaciosi pe aici. Toata lumea stie ca cu cat donezi mai mult bisericii cu atat mai putine pacate ai.

Cat mai costa biletul de intrare in Rai? 10.000 E e de ajuns? Negociabil

| EmaS a răspuns (pentru surfer01):

Tu nu cunosti nici cele mai elementare notiuni ale crestinismului!

| Dorugar a răspuns (pentru EmaS):

Asta inseamna ca este un om normal!

| EmaS a răspuns (pentru Dorugar):

Nestiinta da nastere la infumurare, iar stiinta la modestie.Eu ma refer la adevarata stiinta!

| Dorugar a răspuns (pentru EmaS):

O forma a nestiintei este chiar credinta!
Cine doar crede inseamna ca nu stie!
Cine nu stie nimic, trebuie sa creada totul, deci este credul sau mai pe romaneste pros!
Toate stiintele sunt adevarate pentru ca Stiinta se bazeaza pe demonstratii repetabile, si nu pe imaginatie aiurea asa cum este cazul credintei a proasta!

| EmaS a răspuns (pentru Dorugar):

Dar tu stii ca in Isus sunt ascunse toate comorile stiintei!

| doctorandus a răspuns (pentru EmaS):

Vezi ca Pavel zice ca stiinta ingamfa.

| EmaS a răspuns (pentru doctorandus):

Pe cand dragostea zideste.

| loIosaurus a răspuns:

In cazuL, stai si astepti 1 leu restul ca ateul mort de foame.