| OctavianDanielMaria a întrebat:

Omul traieste fara oxigen? Ca doar are suflet dat de la Dumnezeu.

26 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu bate câmpii și nu scoate pe Dumnezeu la înaintare din 5 în 5 metri.

Răspuns utilizator avertizat
| TamplaruAnisoara a răspuns:

Daca oxigenul nu era necesar, Dumnezeu nu l-ar fi creat.

| Dandinelle a răspuns:

Sufletul e la nivel spiritual. Corpul e la nivel fizic, ai nevoie de partea fizica a ta pentru a exista pe pamant.

| Serbanok a răspuns:

Incearca sa traiesti fara oxigen, o sa iti iasa sufletu din corp (la propriu)

| GicaGigekGica a răspuns:

Pui intrebarile astea de plictiseala, doar stii si tu raspunsul. Corpul nu traieste datorita sufletului.

| Meme10Memu a răspuns:

Ce legatura are oxigenul cu duhul?

Vezi ca teoria asa zis stiintifica in care crezi tu are erori sau poate contine erori. Poti citi intrebarea pusa de mine la stiinta si filozofie.

Răspuns utilizator avertizat
| Dandinelle a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Exact asta am spus si eu, pacta ca nu ai inteles happy

| GicaGigekGica a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

De ce tot generalizezi? Mereu am observat ca vorbesti la plural. M-am certat eu vreodata pe chestii atat de minore? Daca un crestin face nu stiu ce fapta, asta nu inseamna ca toti suntem asa. Daca un ateu e prost, asta nu inseamna ca si tu esti.

Răspuns utilizator avertizat
| GicaGigekGica a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Asta da, pentru ca nu sunt lucruri minore. Purgatoriul spre exemplu nu exista, nu scrie in Biblie asa ceva. Daca exista spunea clar Iisus " Ba fraiere, vezi ca mai ai o sansa sa te mantuiesti dupa moarte"

Răspuns utilizator avertizat
| GicaGigekGica a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Odata ajuns in iad, nu mai iesi.
Pai nu te obliga nimeni sa il alegi pe Dumnezeu. Daca alegi raul, vin si consecintele (iadul)

Răspuns utilizator avertizat
| GicaGigekGica a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu Satana te arde in iad, ci Dumnezeu te trimite in iad cu tot cu Satana.
Exista doua căi, prima cu Dumnezeu si a doua fara Dumnezeu. Fiecare alege pe care cale merge.

Răspuns utilizator avertizat
| GicaGigekGica a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Vrei sa spui ca politistii sunt criminali pentru ca baga infractori la parnaie nu? Asta se numeste dreptate fratele meu. Faci ceva rau, primesti acelasi lucru.

Răspuns utilizator avertizat
| alex598 a răspuns:

Da. Mori și sufletul tău merge în viața de apoi fără oxigen happy

Răspuns utilizator avertizat