| Steregoi a întrebat:

Dumnezeu fiind iubitor la modul absolut este alaturi de toti oamenii care mor. Omul, fie ca moare fie ca traieste, este al Lui Dumnezeu pentru ca provine din Dumnezeu. Ce credeti?

Răspuns Câştigător
| Henrypericolpublic a răspuns:

Eu zic ca e adevarat.

4 răspunsuri:
| Octavian199 a răspuns:

Provin din spermatozoid si ovul, ca animalele

| Steregoi explică (pentru Octavian199):

Am facut un simplu calcul matematic. Puterea vitala nu e doar de la ovul si spermatozoid. Daca e cum spui tu ar fi ca si cum cu o masina care consuma 5 litri la 100 kilometrii mergi de fapt 400 kilometrii. Asta inseamna ca ai mai primit de undeva alti 15 litrii ca sa parcurgi cei 400 Km. Vorbesc despre energia vitala si nu despre energia luata din alimentatie pentru ca daca ai pune-o pe cea din alimentatie ar insemna ca omul nu ar mai trebui sa imbatraneasca mancand si band.

| Octavian199 a răspuns (pentru Steregoi):

Acel spermatozoid si ovul au niste propietati.

| Steregoi explică (pentru Octavian199):

Evident.