|

Omul traieste fara oxigen? Ca doar are suflet dat de la Dumnezeu.

24 răspunsuri:
| a răspuns:

Nu bate câmpii și nu scoate pe Dumnezeu la înaintare din 5 în 5 metri.

| explică (pentru sadrian46):

Pot sa pun cate intrebari vreau, ca doar e democratie. Daca vreti nu raspundeti.

| a răspuns:

Daca oxigenul nu era necesar, Dumnezeu nu l-ar fi creat.

| explică (pentru TamplaruAnisoara):

Din ce l-a creat? Arata-mi unde scrie in biblie ca a creat oxigenul.

| a răspuns:

Ce legatura are oxigenul cu duhul?

Vezi ca teoria asa zis stiintifica in care crezi tu are erori sau poate contine erori. Poti citi intrebarea pusa de mine la stiinta si filozofie.

| a răspuns:

Sufletul e la nivel spiritual. Corpul e la nivel fizic, ai nevoie de partea fizica a ta pentru a exista pe pamant.

| explică (pentru Dandinelle):

Gresit.Fara oxigen mori, sufletul nu exista.

| a răspuns (pentru dany1988):

Exact asta am spus si eu, pacta ca nu ai inteles happy

| a răspuns:

Pui intrebarile astea de plictiseala, doar stii si tu raspunsul. Corpul nu traieste datorita sufletului.

| explică (pentru GicaGigekGica):

MJu mai bagati ma de la voi.Fiecare cu ideea lui.Asa au aparut atatea secte, si culmea e ca va bateti pe prostii minore.Cum ar fi ''Ce a mancat zeul iudaic la cina.Usturoi sau ceapa''.

De ce tot generalizezi? Mereu am observat ca vorbesti la plural. M-am certat eu vreodata pe chestii atat de minore? Daca un crestin face nu stiu ce fapta, asta nu inseamna ca toti suntem asa. Daca un ateu e prost, asta nu inseamna ca si tu esti.

Serios? Nu va contraziceti cu catolicii, cu martorii, etc?

Asta da, pentru ca nu sunt lucruri minore. Purgatoriul spre exemplu nu exista, nu scrie in Biblie asa ceva. Daca exista spunea clar Iisus " Ba fraiere, vezi ca mai ai o sansa sa te mantuiesti dupa moarte"

Pai iadul si purgatoriu nu e tot cam aia? Oricum.Parca era liber arbitru, nu? Atunci de ce te baga ib iad? https://ro.wikipedia.org/wiki/Purgatoriu

Odata ajuns in iad, nu mai iesi.
Pai nu te obliga nimeni sa il alegi pe Dumnezeu. Daca alegi raul, vin si consecintele (iadul)

Sa te iau altcuva.De ce Satana m-ar arde in iad? Ca doar tin cu el.Sipe cei care ii doare in cot de amandoi, unde ajung?

Nu Satana te arde in iad, ci Dumnezeu te trimite in iad cu tot cu Satana.
Exista doua căi, prima cu Dumnezeu si a doua fara Dumnezeu. Fiecare alege pe care cale merge.

Asa zi-i.Deci Dumnezeu e criminal si raul, nu Satana e rau. Daca nu il perii, te baga in iad.Pana la urma ati recunoscut ca Dumnezeu e un criminal. rolling on the floor

Daca nu il alegi pe Dumnezeu, el te baga in iad.Cam sufera de atentie acest zeu.Nu e mare diferenta intre el si Mao Zedong.Deci.Iubire cu fortarolling on the floorAia nu mai e iubire, e frica. =)Acum stiu de ce popii se imbraca in negru rolling on the floorPentru ca venereaza raul, recte Dumnezeu. rolling on the floor

Vrei sa spui ca politistii sunt criminali pentru ca baga infractori la parnaie nu? Asta se numeste dreptate fratele meu. Faci ceva rau, primesti acelasi lucru.

Daca nu fac nimic ilegal nu-i aresteaza, chiar daca fac ceva ilegal nu-i chinuie sau sa ii omoare.Vezi ca ilegal nu e sa nu il iubesti pe politist.Asa ca mai cauta.

Da,politistii pot fi criminali, daca il omoara sau sunt tortionari daca il chinuie pe infractor.Mai intra si la bulau acei politisti. Voiai sa imi dai la pate cu asta? Dar iti dadusi singur rolling on the floorCe imi place ca periati un criminal si un tortionar rolling on the floorPot sa il dau si in aia mea pe politai, asta daca nu e in fuctie, chiar si asa, primesc o amenda, probabi.Dar nu ma chinuie sau sa ma omoare pentru ca nu l-am periat. Daca face asta, intra la bulau.Si politistul ma baga la bulau cand traiesc, ca dupa ce mor nu are rost.rolling on the floorPlus ca nepupatul in fund nu e o crima sau o fapta rea.Si acel politist nu iti ia familia ca sa o bage la bulau daca ai gresit tu..Vezi ca nu ai argumente valide?rolling on the floorPlus ca Dumnezeu ar fi in incababil sa ma bage in iad cand traiesc, sau nu poate? Parca era atotputernic, nu? rolling on the floorUite.Ii mai dau o sansa lui Dumnezeu sa isi arate puterea.Sa plua fara nori, ca doar ploaia vine de la Dumnezeu, nu? rolling on the floorPlus ca de ce va rugati la Dumnezeu? Vreti sa schimbati planul lui Dumnezeu?rolling on the floorMai il rugati si pe timpul lui liber.Musulmanii vinerea, iudaicii sambata crestinii duminica.

| a răspuns:

Incearca sa traiesti fara oxigen, o sa iti iasa sufletu din corp (la propriu)

| explică (pentru Serbanok):

Dovedeste ca exista suflet. Apropo.Ce e ala suflet?