| Steregoi a întrebat:

Originea celor 4 forte fundamentale plus cea a fortei antigravitationale nu este cunoscuta de savanti. Se cunosc doar cativa mediatori ai acestor forte precum fotonul pentru forta electromagnetica si gluonul pentru forta nucleara tare. Mai este forta vietii care actioneaza in structurile sau organismele a caror structura este compatibila cu viata. Asa cum forta nucleara tare actioneaza doar la nivelul nucleului atomic si forta vietii actioneaza doar la nivelul structurilor compatibile cu viata. Ce puteti spune?

Răspuns Câştigător
| Nilsson a răspuns:

Hawking si multi alti cercetatori si-au chinuit capul toata viata sa inteleaga natura celor 4 forte fundamentale si sa formuleze o teorie care sa le unifice si tot n-au reusit.

Asta pentru ca Dumnezeu este cel care a proiectat Univesul pana la structurile subatomice si a facut lucrurile greu de inteles ca le ii faca de rusine pe cei ce se lauda cu stiinta lor.