| anonim_4396 a întrebat:

Pe 21 noiembrie, cand este "Intrarea Maicii Domnului in Biserica" se fac praznice?

7 răspunsuri:
| costis a răspuns:

Http://www.totpal.ro/21-noiembrie-intrarea-maicii-domnului-in-biserica

Nu stiu daca e o practica generala, dar se fac praznice pentru cei morti fara lumanare.

| danay72 a răspuns:

In Biblie nu scrie ca noi sa facem praznice sau sa sarbatorim ca Maria a intrat in templu.

| Jardelin a răspuns (pentru danay72):

Nu scrie nici ca trebuie sa mergem cu tramvaiul. Asa ca mergi pe jos de acum inainte ca e altfel e pacat.

| danay72 a răspuns (pentru Jardelin):

Cand e vorba de respectarea principiilor biblice, un crestin se straduieste sa faca ce zice Biblia, nu se simte lezat. Apoi, noi vorbim de ceea ce face un crestin autentic, nu de mijloace de transport.

| Holiday a răspuns:

Doar bairamuri.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Vezi ca trebuie sa dai banu la intrare. Lui dumnezeu nu-i plac oamenii zgarciti

| Jardelin a răspuns:

De ce vrei sa fii anonim? Ti-e rusine sa postezi intrebari religioase sau vrei faci trolling?