| tanase01rares02 a întrebat:

Pe ce data este sarbatorita Nasterea Domnului adica pastele

13 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

In Biblie se stie ca Isus a murit pe data de 14 nisan in calendarul ebraic, care difera ca data in calendarul nostru.Dar de obicei e intre sfarsitul lui martie si inceputul lui aprilie.

| milan9 a răspuns:

thinking

| milan9 a răspuns:

Doar in gluma ai adresat intrebarea, nu?

| milan9 a răspuns:

Invierea Domnului este sarbatorita anul acesta pe 20 aprilie.

| iurii75 a răspuns (pentru milan9):

Nu reuşesc săl identific, el care este?
http://www.youtube.com/watch?v=6R9wjwg-m_s

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Pe 25 decembrie, adica pe 20 aprilie, acesta e raspunsul la intrebare

| sublime89 a răspuns:

Din cate stim noi despre Isus, sau mai bine zis, nu stim, e posibil sa se fi nascut de pasti laughing

| PedoBarbie a răspuns:

Mai documentează-te. De Paşte e învierea nu naşterea. Pe 20 aprilie e anul ăsta.

| iurii75 a răspuns:

Probabil eşti şi tu printre cei intervievaţi.
http://www.youtube.com/watch?v=TNAXX-LSbvE
Ce are naşterea cu paştele :-?

| PorumbRodica1965 a răspuns:

Dar la voi, buna invatatura este, daca sarbatoriti nasterea la pasti. Dar stai linistit, ca nici una nu este valabila.

| Theo94 a răspuns:

De Paste se sarbatoreste invierea Domnului, nu nasterea.

| SteinZer0 a răspuns:

Greu de spus...

| sorinel4 a răspuns:

Aprilie funda?