| Steregoi a întrebat:

Pe ce se bazeaza pacea formala si iluzorie de pe Pamant?

Răspuns Câştigător
| Nilsson a răspuns:

Pe frica distrugerii reciproce cu arme nucleare.

2 răspunsuri:
| Mclaren12 a răspuns:

Care pace formala? Evreii vor cat mai mult posibil sa porneasca al treilea razboi mondial ca sa faca planeta muci si dupa sa vina cu "solutia" de a uni toate statele planetei sub un singur guvern mondial condus exclusiv de ei cel mai probabil din Ierusalim. Ala o sa fie "raiul lor pe pamant" pe care crestinii il asteapta ca niste oi spalate le creier.

| Steregoi explică (pentru Nilsson):

"Pe frica distrugerii reciproce cu arme nucleare." - de acord.

După ce marile puteri și-au văzut sacii in căruță după sute de ani de colonialism acum ei o dau la pace. Ce pace dreapta mai e si asta?