| anonim_4396 a întrebat:

Cum putem obtine pacea pe pamant? Sau din cauza orgoliului si poate a religiei nu o putem obtine?

Răspuns Câştigător
| Inferno a răspuns:

"Pacea adevarata nu va dainui pe Pamant decat atunci cand ultimul om il va ucide pe penultimul." Hitler

| XxPaPuShIcACuFiTzExX a răspuns (pentru Inferno):

Asa imi spunea si Kintzi ieri langa focul ce ardea, in timp ce mancam briose cu afine la inmormantarea prietenei mele care a murit.Iti urez bafta iubito:*:*:*:*

33 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Prin pornirea unui megarazboi mondial hotaritor pentru omenire in sensul de a desfiinta toate granitele si a forma o singura omenire indiferent de natii.

| MagicSmile7 a răspuns:

Asa cum afirmase @fanaticdupatine :"Pacea pluteste in jurul nostru doar pe perioade scurte in care suntem multumiti."In omul din toate timpurile a zacut un egoism ascuns, care la momente nefavorabile conditiei umane, se exteriorizeaza, demonstrand cat de bestial poate deveni acest individ. Pana si democratia pe care o avem astazi distribuie drepturi subective. Mereu va fi o constrangere din cauza lipsei de verticalitate colectiva.

| Shammal a răspuns:

Am obtinut-o deja big grin mai sunt cateva repulsi ici colo insa pacea este pe pamant

| Woodenpints91 a răspuns:

Da cine vrea pace?

| anonim_4396 explică (pentru Woodenpints91):

Eu nu prefer sa mor in razboi tongue

| Woodenpints91 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu prefer să fiu ăla care omoară în război. Chiar ieri am primit o baionetă de AK 47 şi abia aştept s-o dezvirginez în cineva.
Atâta timp cât nu te afli pe traiectoria baionetei mele, poţi să spui că ţi s-a căcat dumnezeu noroc pe cap thinking

| anonim_4396 explică (pentru Woodenpints91):

AK 47?! De unde o ai? Vreau si eu una!

| Woodenpints91 a răspuns (pentru anonim_4396):

N-ai tu voie, eşti prea mică şi nu deţii destul testosteron să umbli cu aşa ceva la tine laughing

| anonim_4396 explică (pentru Woodenpints91):

Pff sad vroiam si eu sa am satisfactia sa dau un head shot:.

| MasterOfDisaster a răspuns:

Orgoliul, ignoranta, lacomia, prostia, egoismul, etc. felul omului de a fi in general nu lasa loc pacii.
Aici e fiecare pentru el, nu tine nimeni cont de ceilalti atata timp cat ii e bine lui. Pace pe pamant ar putea fi daca ar muri toti oamenii laughing.

| WR104 a răspuns:

Religia si orgoliul sunt doar niste alibiuri pentru goana dupa bani care sunt de fapt motivul principal al degradarii umanitati.
Cum crezi ca pot renunta americanii la resursele de care au atata nevoie ca sa sustina un capitalism care nu duce nicaieri decat spre dezastru iminent.
Numai bine!

| pwp a răspuns:

Nu o vom obtine niciodata intrucat cei ce sunt la putere vor sa fie din ce in ce mai bogati, si nu pot ajunge asa decat prin razboaie!

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Da' ce, ma intereseaza pe mine de pacea voastra? Pacea interioara este tot ce imi trebuie, si nu poate fi influentata de pacea exterioara, ca asa vreau eu.

| RAY a răspuns:

Nu, nu va vi niciodata pace

| Mădă0611 a răspuns:

"As long as there is profit in war, the world will never know peace."
"When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace."
happy

| sublime89 a răspuns:

Poate atunci cand tarile nu vor mai concura una cu alta si vor realiza ca toti suntem o singura specie, care doar unita poate supravietui.

| mentholinks a răspuns:

Mie mi se pare ca e destula pace deocamdata.

| TheStory a răspuns:

Pace nu se poate decat cu sabia, cu totii stim asta.
Mai mult din cauza orgoliului decat a religiei. Vezi tu rasa umana nu suporta sa se supuna cuiva, vrea sa fie el stapanul si nu ce stapanit.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ar putea cineva, am putea spune ca exista intr-adevar un D-zeu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu putem obtine pacea, putem doar sa amanam ''razboiul''.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Frica a adus pacea in societate.S-a gasit o metoda, prin care noi sa ne putem invarti in jurul cozii, in vietile noastre anoste si nume pacea!
In primul rand noua ca specie ne place sa facem rau altor specii, am pierdut de mult asta din vedere.Suntem modelati dupa cateva reguli, care tin loc de plasa de siguranta.In caz de esec, prabusire, colaps... al sistemului o sa ne aratam adevarata fata.
Vei lua "prietene" sabia in mana si poate te vei infrupta din vecinii tai pe care mai devreme, poate i-ai salutat, iar ei si-au zis: "vai! cata educatie si respect, sper sa reuseasca in viata!".
Pacea pluteste in jurul nostru doar pe perioade scurte in care suntem multumiti, iar acum suntem din ce in ce mai greu de multumit.
Nu vorbim aici de orgolii, numai ciorile se iau la feliat.

| cristiiiiiii a răspuns:

Pacea e un lucru greu de obtinut mereu vor exista conflicte intre oameni sau intre natiuni

| para001 a răspuns:

Prin razboi

| Xtal a răspuns:

Da eu stau in camera mea si e pace atata timp cat nu bate vecinu cuie.

| anonim_4396 explică (pentru Xtal):

Vecinul meu e death metalist..nu dorm prea mult pe timp de noapte dar ma multumesc cu faptul ca nu e un manelist rolling on the floor)

| Xtal a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu am citit,, death manelsit'' si m-am cam speriat.

| anonim_4396 explică (pentru Xtal):

rolling on the floor))

| LiviuStefan a răspuns:

Nu putem!laughing

| DigiMind a răspuns:

Inventand alta planeta.

| XxPaPuShIcACuFiTzExX a răspuns:

Pacea se va obtine numai atunci cand Kintzi, Niuntzi, Barbat si Leona vor face cercul concomitent al vietii.Trebuie sa recunosc, nimic nu ne-ar face mai fericiti decat implinirea acestui fapt grandios! Daca Kintzi nu va face asta, intr-un final vom sfarsi cu totii atacati de zombie, dar asta cred ca ai dedus si singur.

| HopefullyMe a răspuns:

Pacea pe pamant se va obtine cand nu vom mai gandi individual ci colectiv, pentru binele tuturor, siatunci cand vom munci cu totii corect si nu numai pentru noi ci pentru toata umanitatea. Mai filozof de atat nu sunt laughing

| AC251900 a răspuns:

Va fi pace cand ne vom putea modela materia nelimitata cu ajutorul gandului.