| dragos38 a întrebat:

Pe o pancarda din Franta scria "RELIGIA OMOARA" sunteti de acord cu acesta fraza?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca studiem istoria si literatura vom observa ca marea majoritate a razboaielor au o caracteristica comuna s-au purtat in numele credintei, precum si intre popoare cu religii divergente.

35 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Da.

http://www.tpu.ro/......ina-3.html

| 愛日本 a răspuns:

Da,total de acord.

| dragos38 explică (pentru Jardelin):

Ma rog ''manipuleaza si omoara''

| dragos38 explică (pentru Jardelin):

Ma refeream in general nu neaparat la teroristii astia din franta ''Religia si omoara si manipuleza''sau daca nu-ti place cum suna atunci zic invers ''manipuleaza si omoara''

| dragos38 explică:

Un cleric(calugar om al bisericii) al statului islamic a revendicat atacul asupra celor care au luat in deradere religiile, mai evident de cat atat ce ati mai vrea, asta este religia, daca faci glume pe seama religilor(mai ales islamica, jihadistii aia) risti sa ramai fara cap, oare ce facea inchizitia cu sec. in urma daca faceai glume pe seama bibliei?