| RuxandraBianca a întrebat:

Pentru atei: puteti sa-mi explicati cum S-A creat universul din nimic? big grin

64 răspunsuri:
| dragos38 a răspuns:

Universul, nu a aparut din nimic el era si inainte de a se forma galaxiile si ce vedem noi acum, dar sub o alta forma, si in zilele noastre la miil.de ani lumina se produc big-bangurii (explozii mari )in urma carora i-au nastere noi galxii, sisteme solare.materia si energia nu dispare ea se transforma si este intr-o continua evolutie si miscare, nu observi ca si clima s-a transformat, noi avem noroc cu ozonul caci altfel am fi ars ca soarecii.pe suprafata soarelui au loc explozii solare nimic neobisnuit, insa aceste explozii sau cam marit,

| RuxandraBianca explică (pentru Dumniezău):

-_- sunt crestina.

| HDeNiSaR a răspuns (pentru RuxandraBianca):

Exact!
unii nici nu ştiu ce este explozia laughing
adică explodează o fabrică care are sa zicem ca obiect de activitate : fabricarea îmbrăcămintei; face BOOOM! şi poccc! s-au format 2000 de fabrici cu diferite obiecte de activitate: şi încălţaminte şi televizoare si piese auto şi oameni şi animale şi maimuţe rolling on the floor
Dacă ştiinţa prin evoluţia şi teoria ei spun că totul a apărut din nimic care acel nimic a apărut tot din nimic de ce nu pot ei să facă un om? unesc proteina, ADN si ARN! şi poccc a apărut şi omul!

| Rapplex a răspuns:

O să-ţi dau un răspuns prost pentru această întrebare prost pusă. Universul a existat dintotdeauna, n-ai cum să-i înţelegi măreţia, punct! (Ai dubii, dovedeşte-mi contrariul, domnişoară!)